10. edycja Wrośnij we Wro

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
10. edycja Wrośnij we Wro. W tym czasie zasadzono 2418 drzew. Już można się zapisywać na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, ale miejsca szybko się kończą. Warto wspomnieć, że w tym roku mogą zapisać się rodzice dzieci urodzonych w 2021 i 2022.
  • Zarząd Zieleni Miejskiej udostępnia miejsce i organizuje drzewka, WCRS odpowiada za zapisy. Zapisy ruszyły 4 października i jak rano sprawdzałem ponad połowa miejsc jest zajęta, tak że trzeba się spieszyć – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.
  • Kolejny jubileusz, tym razem 5. rok akcji i 10. odsłona. W pilotażowym projekcie zostały zasadzone drzewa przy górce Pafawag. Wtedy było to 18 drzew, rodzice je posadzili dla swoich dzieci i dziś już są całkiem duże – dodaje Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia, pomysłodawca akcji Wrośnij we Wro. 
  • Finał akcji 22 października przy ul. Rdestowej koło Lotniska. Przychodzi się grupami według wyznaczonych godzin i sadzi się z pomocą pracowniku Zarządu Zieleni Miejskiej. Pilnujemy tego, żeby drzewa były sadzone dobrze i miały szanse ładnie rosnąć – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

– Będę tam w sobotę 22 października i będę pomagał. W tym roku sadzimy kolejne 300 drzew. Przy ul. Rdestowej koło Lotniska, serdecznie zapraszam. Każdy wrocławianin może posadzić drzewo dla dziecka, które urodziło się lub zostało adoptowane we Wrocławiu – dodaje Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia, pomysłodawca akcji Wrośnij we Wro. 

Lokalizacja sadzenia drzew to nie tylko pomysł, ale wynika ona z kilku czynników. Musimy ją przygotować jak projekt – sprawdzić geodezyjnie, czy może je posadzić, co tam jest, co jest w planach. Biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne, drzewa są wręcz nieodzowne. Jest ich za mało, produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla. Cała bioróżnorodność żyje dzięki drzewom – podsumowuje Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy