10-letni ekspert opowie o zwierzętach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Zoopowieści, czyli program skierowany do dzieci to opowieść nie tylko o pingwinach i tygrysach. To także program edukacyjny, który w zrozumiały sposób przedstawia życia i zagrożenia, z jakimi spotykają się zwierzęta.

Ziemowit Wiktorski ma 10 lat, a od 7-miu interesuje się zwierzętami. Fascynuje go świat fauny i flory, a sam mówi, że chce ratować pancerniki i zostać dyrektorem ogrodu zoologicznego.

Najpierw lubiłem ryby, później ptaki, później przeszedłem na pająki, jaszczurki, węże i teraz małpy, ale oczywiście nie porzuciłem dawnych ulubieńców. Właściwie nie lubię porównywać do siebie zwierząt, gdyż każde ma swój urok i każde ciągle lubię – zdradza Ziemowit Wiktorski, prowadzący program Wrocławskie Zooopowieści.

Wiedza 10-latka na temat zwierząt jest bardzo duża, dlatego jako prowadzący program będzie się nią dzielić z innymi dziećmi. Ziemowit w towarzystwie kamery odwiedzi ogród zoologiczny i inne miejsca na mapie Wrocławia.

Chcę, by ludzie poznali zwierzęta, by trochę je docenili, no i przekonali się, że zwierzęta są fajne. Na przykład węże, bo wiele ludzi ich nie lubi, a ja je uwielbiam, bo są łagodne. Takie pingwiny są też bardzo fajne – mówi Ziemowit Wiktorski, prowadzący program Wrocławskie Zooopowieści.

Program składa się z pięciu odcinków, a bohaterem każdego z nich jest inny gatunek. Wrocławskie Zoo co roku odwiedzają miliony zwiedzających, którzy podziwiają gatunki z najodleglejszych zakątków świata. Projekt Biura Promocji Miasta i Turystyki ma zwrócić uwagę na poważne problemy, które dotyczą właśnie zwierząt.

To, co też dla nas jest ważne to pokazujemy, że te zwierzęta to też odpowiedzialność. To, że te zwierzęta są, a wokół nich wiąże się to z odpowiedzialnością. Poruszamy różne problemy z tym związane, jak przełowienie oceanów lub problem plantacji związanych z olejem palmowym. Trochę inaczej to wygląda jak rozmawiamy w towarzystwie małego tygrysa – mówi Michał Zieliński, reżyser programu Wrocławskie Zoopowieści.

Bohaterami programu będą między innymi pingwiny, ale także kot prezydenta Wrocławia, czyli Wrocek. Program Wrocławskich Zooopowieści składa się z pięciu odcinków, które będą miały premiery w październiku w każdą sobotę o godz. 11 na internetowych kanałach VisitWrocław.

Są węże, są nosorożce, są tygrysy. Poza tym, że Ziemowit opowiada o nich razem ze swoimi bohaterami, to też staramy się odnaleźć miejsca we Wrocławiu powiązane z danym gatunkiem. Mamy dużo podmiotów związanych z tym projektem, to nie jest tylko ogród zoologiczny, ale też lotnisko, Muzeum Przyrodnicze. Chcemy pokazać, że zwierzęta nie funkcjonują tylko w przestrzeni ogrodu zoologicznego, ale też w innych miejsch we Wrocławiu – dodaje Michał Zieliński, reżyser programu Wrocławskie Zoopowieści.

Chociaż program skierowany jest do dzieci i młodzieży, swoim przekazem z pewnością trafi również do dorosłych.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy