11 listopada: uroczystości na wrocławskim Rynku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się we Wrocławiu od uroczystości państwowych w Rynku na placu Gołębim. Tam między innymi zostali wyróżnieni przedstawiciele służb mundurowych. Wrocławianie licznie świętowali, biorąc udział w obchodach, a także korzystając z atrakcji przygotowanych w ramach 103. rocznicy Święta Niepodległości.

Nieodłącznym elementem obchodów Święta Niepodległości jest uroczysty apel. Zgodnie z tradycją, wydarzenie rozpoczęto podniesieniem flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. W wydarzeniu uczestniczył m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który pogratulował odznaczonym żołnierzom oraz życzył, żeby 11 listopada było dla wszystkich świętem, które łączy. W między czasie każdy zainteresowany miał także okazję porozmawiać z żołnierzami oraz zobaczyć prawdziwy sprzęt wojskowy.

Skorzystaliśmy z jednej z atrakcji, byliśmy w Zajezdni, w muzeum. Także oglądaliśmy tam wszystkie ekspozycje, które zostały tam przedstawione. Fajnie było.

Było bardzo fajnie. Zobaczyłem w muzeum więzienie, starą szkołę i jeszcze wiele różnych rzeczy.

Jesteśmy po raz pierwszy we Wrocławiu, więc w ramach obchodów szukamy wszystkich krasnali w tym mieście.

Bierzemy udział w maratonie, już udało nam się zebrać wszystkie pieczątki i idziemy właśnie odebrać medale. Po raz pierwszy bierzemy udział w tym w wydarzeniu. Tutaj główna atrakcja jest dla dzieciaków, chcieliśmy im właśnie pokazać ciekawe miejsca we Wrocławiu.

To jest najważniejsze święto dla każdego Polaka, ponieważ po 123 latach uzyskaliśmy niepodległość. Także jesteśmy wolnym narodem, mamy swoją suwerenność i to jest dla nas bardzo ważne – mówili wrocławianie i goście miasta.

Wszędzie widoczne były biało-czerwone flagi, a na twarzach ludzi nie brakowało uśmiechów. Wszyscy w jedności świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.