12. Marsz Równości dla Polski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już 12 raz ulicami Wrocławia przeszedł najbardziej kolorowy marsz. Na tegorocznym Marszu Równości dla Polski, taka jest oficjalna nazwa, przeszło według organizatorów 10 tys. osób. Jedną z przemawiających osób, które otwierały zgromadzenie był Bartłomiej Ciążyński, który jest doradcą prezydenta Wrocławia ds. Tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii.

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne marsz podzielony był na sektory by zmniejszyć gromadzenie się ludzi na małej powierzchni. Na trasie przejechały też pojazdy z nagłośnieniem, z którego puszczana była taneczna muzyka.

Maszerujący nieśli ze sobą transparenty mówiące o równości, czy zwracające uwagę na problemy społeczne jak wykluczenie mniejszości nie tylko orientacji seksualnych. Kilkukrotnie słychać było skandowane hasła, ale pomimo tak ważnych tematów i kontrmanifestacji środowisk prawicowych Marsz Równości wyglądał w tym roku jak świetna zabawa.

Tłum ludzi świetnie bawił się i nie reagował na prowokacyjne banery antyaborcjonistów. Dla wszystkich jest miejsce, mówili uczestnicy, ale bez agresji. Marsz zakończył pochód na pl. Społecznym.

Policja potwierdza, że w tym roku nie było żadnych incydentów na trasie.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy