120 pracodawców werbuje studentów na Politechnice Wrocławskiej. Trwają Akademickie Targi Pracy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po raz czterdziesty na Politechnice Wrocławskiej odbywają się targi pracy. Tutaj można spotkać setki studentów, ale też ponad stu wystawców. Z bardzo wielu branż, ale przede wszystkim to branże inżynieryjne, bo Politechnika Wrocławska kształci właśnie na kierunkach technicznych.

Ta edycja Akademickich Targów Pracy to rekordowa liczba wystawców. Pracodawcy szukają młodych ludzi, którzy chcieliby uczyć się i pracować jeszcze będąc na studiach. Wiele firm oferuje płatne praktyki.

Jesteśmy zorientowani na praktykantów, którzy chcieliby podjąć praktykę w dziale projektów, utrzymania ruchu, ale także w dziale kontroli zapewne jakości i zapewniania bezpieczeństwa, a także w wielu innych dziedzinach czy miejscach naszego zakładu, nie tylko dla studentów Politechniki oczywiści.

Na tę chwilę mamy trzy oferty stażów, które trwają po 12 miesięcy. Jest to staż do działu utrzymania ruchu, do działu produkcji oraz do działu rozwoju produktu. ale także szukamy do nas na wakacyjne praktyki.

My teraz mocno zostawiamy na rozwój ciału R&D, czyli tak naprawdę poszukujemy konstruktorów, to przede wszystkim. Poszukujemy laborantów, mamy kilka laboratoriów, poszukujemy do mocno rozwojowego ciału elektronarzędzi – mówią wystawcy.

Na Politechnice Wrocławskiej już w pierwszy dzień targów pojawiły się tłumy studentów. Młodzi ludzie szukają dla siebie nie tylko pracy, ale także szansy na rozwój.

– Poszukuję miejsca, gdzie mogę zdobyć jakieś doświadczenie, zrealizować praktyki wakacyjne. No i tyle. Studiuję automatykę i robotykę, trzeci rok.

– A gdzie chcesz pracować? Już masz jakiegoś pracodawcę, z którą chciałbyś współpracować?

– Nie, ja na razie szukam. Jestem na tym właśnie etapie szukania i możliwości zdobycia doświadczenia.

-Szukamy w sumie ofert pracy, może na przyszłość, a w tym momencie jakichś staży studenckich. I my jesteśmy z branży takiej około medycznej, ponieważ skończyłyśmy inżynierię biomedyczną, a teraz jesteśmy na studiach magisterskich z biomechaniki. Jest tylko jedno stoisko tak naprawdę tutaj około medyczne.


– Ja dzisiaj przyszedłem zobaczyć, jakie mają oferty, obejrzeć stoiska i tak dalej jeżeli chodzi o pracę w informatyce
– mówią studenci.

Akademickie Targi pracy organizowane są przez Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej oraz Fundację Manus. W programie, oprócz stoisk, na których wystawiają się firmy, odbywają się także konkursy z nagrodami, spotkania z doradcami zawodowymi i konsultacje dokumentów aplikacyjnych.

Tym razem świętujemy 40. edycję targów pracy. To znaczy, że to prawie 20 lat tej imprezy. Jest ona dla nas bardzo ważnym wydarzeniem w roku akademickim. Odbywa się dwa razy. I to jest wyjątkowa okazja do tego, aby studenci spotkali się z pracodawcami. Ale spotkali się tak naprawdę, to znaczy mogli z nimi porozmawiać. Porozmawiać o tym, czego pracodawcy oczekują, jak się przygotować do tego, żeby dobrze zaprezentować się w tych przyszłych procesach rekrutacyjnych. Część procesów dzieje się już tutaj na miejscu – mówi Katarzyna Sławińska -Oleszek z Biura Karier Politechniki Wrocławskiej

Akademickie Targi Pracy potrwają do środy 13 marca, a odbywają się w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy