13. Festiwal Zdrowia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Prelekcje, warsztaty, panele dyskusyjne, wykłady i ćwiczenia. We Wrocławiu odbył się po raz 13 festiwal zdrowia. Oprócz informacji na temat profilaktyki zdrowia można było poznać, niezwykłe historie, np. jak Pani Joanny, która zmaga się z rakiem piersi, ale jest wdzięczna za tę chorobę.

– Dziękuje Bogu za tę chorobę, bo dzięki jej obudziła się we mnie pasja, odkryłam siebie. Wiem teraz, że żyje – mówi Joanna Salamonik, wystawca swoich prac na festiwalu zdrowia.

Teraz Pani Joanna rysuje mandale, czyli indyjskie symbole życia i przekazuje innym dobrą energię. Podczas wydarzenia odbyły się wykłady znanych lekarzy i lekarek. Jeden z nich dotyczył tego, że  punkt widzenia czasami zależy od punktu siedzenia.

– Jak zaczniemy myśleć, że wybieram to co jest zdrowe, żyje tak nie zależnie od tego co będzie jutro. Żyje tu i teraz i realizuje, to co mi w duszy gra – podkreśla dr Ewa Białek, prelegentka na festiwalu

Festiwal Zdrowia to m.in. warsztaty na temat: mięśni dna miednicy. Mięśnie te odpowiadają za prawidłowe trzymanie moczu, czy trzymanie narządów płciowych. Problem dotyczy wielu kobiet. 

– Do tych problemów nie musi dochodzić. Kobiety myślą, że problemy z nie trzymaniem moczu, czy narządami to jest takie normalne w pewnym wieku. W innych krajach, gdzie profilaktyka jest na wysokim poziomie, to nie są problemy kobiety w jakimś wieku – mówi Paulina Kurczab, fizjoterapeutka.

Wydarzenie było skupione na prawdziwej profilaktyce zdrowia, która dotyczy całego organizmu, od zdrowego odżywiania aż po emocje. 

– Jak pracować nad emocjami, jak usprawnić ciało w życiu codziennym, jak siedzieć w pracy, żeby pracowało nam się lepiej – dodaje dr Preeti Agrawal, prezes fundacji Kobieta i Natura

Podczas festiwalu odbyły się także warsztaty dla dzieci o kulturze zdrowia. Kolejna edycja festiwalu za rok.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy