15 tys. darmowych maseczek dla mieszkańców!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
15 tysięcy darmowych maseczek ze specjalnymi filtrami zostanie przekazanych mieszkańcom gminy Czernica, bo przecież najważniejsze jest zdrowie i ochrona innych osób przed zakażeniem COVID-19.

– Zdrowie jest najważniejsze, robimy to ze względu na naszych mieszkańców. Dziękuje za to, że dbają o siebie i proszę, aby każdy także nosząc maseczki myślał i dbał o innych – mówi wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz

– Nasi mieszkańcy mogą się czuć bezpiecznie. Maseczki mają specjalny filtr, który można wymieniać, jak wiemy filtr można zrobić choćby z wkładu do kawy – podkreśla Marcin Golański, sekretarz gminy Czernica

Maseczki zostały wyprodukowane przez lokalne przedsiębiorstwo z Kamieńca Wrocławskiego. Każdy mieszkaniec gminy Czernica powyżej czwartego roku życia, dostanie swoją maseczkę.

– Na pierwszy ogień maseczki trafią do miejscowości Gajków. Postaramy się, aby odpowiednia ilość trafiała do gospodarstw domowych. Maseczki będziemy sterylnie zapakowane dostarczać do skrzynek pocztowych – dodaje Marcin Golański, sekretarz gminy Czernica.

Certyfikowane maseczki będą sterylnie zapakowane. Jak zapowiada urząd maseczek wystarczy dla każdego mieszkańca gminy Czernica, a do kiedy bd obwiązywał nakaz zakrywania nosa i ust tego jeszcze nikt nie wie, dlatego warto dbać o siebie i innych.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy