16 tys. osób zaszczepionych w Bibliotece Uniwersyteckiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Środowisko akademickie we Wrocławiu szczepi się. W punkcie szczepień w Bibliotece Uniwersyteckiej prace trwają od rana do wieczora, a dwiema dawkami zostało zaszczepionych blisko 16 tysięcy osób.

– Cieszymy się z tego, jak środowisko akademickie zareagowało na akcję szczepień. Jak widać, wielu chętnych przez cały czas do nas przychodzi, tym razem już na drugie dawki – mówi Amadeusz Kuźniarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

– Ważny jest pewien wskaźnik to fakt, że z pośród naszych studentów zagranicznych aż 80% zaszczepiło się u nas. Z jednej strony mówimy 16 tysięcy osób to jest rzeczywiście dużo, a z drugiej strony, jeśli spojrzymy na ogół studentów, którzy są w akademickim Wrocławiu, to można powiedzieć no jakoś to nie do końca. Przecież to jest prawie sto tysięcy osób, dlaczego „tylko” tyle w cudzysłowie, ale pamiętajmy, że oni szczepią się poza nami także – mówi prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

A innych punktów szczepień w całym Wrocławiu jest ponad 100. Studenci ustawili się w długiej kolejce podczas ostatniego dnia działania Uniwersyteckiego Punktu Szczepień i odpowiadali jednoznacznie „szczepimy się, bo chcemy powrotu do normalności”.

– Jak wszyscy się zaszczepią, to będzie łatwiej wprowadzić do normalności całe społeczeństwo – mówi Igor, student Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jeżeli chcemy wrócić do tego życia, które było przed pandemią i jeżeli chcemy zabezpieczyć życie naszych dziadków, rodziców i po prostu jeżeli chcemy jakoś dobrze spędzać czas, to naprawdę potrzebujemy tego – mówi Justyna, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Pewnie, mam nadzieję, że uda się wrócić, ponieważ studia zdalne to nie jest to samo, a szczepię się głównie dla bezpieczeństwa swojego i swoich najbliższych – mówi Przemysław, student Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Warto się szczepić dla ochrony siebie samego i innych ludzi – mówi Maria, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ramach szczepień uniwersyteckich zostali zaszczepieni wykładowcy, pracownicy uczelni, a także studenci. Jak będzie wyglądał nowy rok akademicki? Jedno jest pewne wszystko zależy od sytuacji pandemicznej, jednak nauka nie będzie odbywać się w stu procentach online.

– Jeśli ktoś się mnie pyta, a co będzie jeśli będzie kolejna fala epidemii, mogę odpowiedzieć: zrobimy jak najwięcej, żeby zabezpieczyć studentów, pewnie część zajęć przeniesiemy wtedy w formę zdalną, ale nie ma już powrotu do takiej typowo stałej formy zdalnej, bo to powoduje, że nasi studenci mają problemy psychiczne, że nie nawiązują relacji społecznych tak, jak powinni, że kończą studia, a mają poczucie, że w ogóle nie byli na uniwersytecie. Tak się nie da funkcjonować – podkreśla prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czwartek było ostatnim dniem działania punktu szczepień w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy