160 paczek trafiło do potrzebujących. To dopiero początek przedświątecznej pomocy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jeszcze chętniej otwieramy nasze serca na pomoc tym najbardziej potrzebujących. Miasto wraz z MOPS-em i Wrocławskim Centrum Integracji przekazało pierwsze 160 paczek potrzebującym.

-Chcielibyśmy tym wszystkim wrocławianom, którym z różnych powodów jest w tym czasie trudniej, chcielibyśmy te święta wzbogacić przygotowanymi paczkami. Chcielibyśmy, aby one pozwoliły państwu po prostu ten czas świąteczny spędzić w szczególny sposób. Dzisiaj to jest pierwsze nasze wydarzenie, pierwsze nasze spotkanie, w tym cyklu mamy spotkań siedem – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

-Tych paczek w tym roku, tak jak prezydent wspomniał, mamy więcej. To nie tylko te paczki, które będziemy tutaj odświętnie rozdawać, ale każdy, kto ma taką potrzebę, może zgłosić się do naszych punktów ZTPS-ów, gdzie takie paczki będziemy najbardziej potrzebującym przydzielać. Warto o tym powiedzieć, że ta akcja to nie tylko MOPS, ale organizacje pozarządowe, rady osiedla, które nas wspierają – mówi Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS Wrocław.

-Wrocławskie Centrum Integracji zaprasza wszystkie osoby w kryzysie, w tym osoby w kryzysie bezdomności, do wzięcia udziału w naszych działaniach. Otwarci jesteśmy na pomaganie wszystkim naszym mieszkańcom, więc serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim państwu zdrowych, spokojnych, ciepłych i radosnych świąt w imieniu całej naszej jednostki – mówi Ewa Żmuda, zastępca dyrektora Wrocławskiego Centrum Integracji.

-Podzieliśmy te torby, tak naprawdę w tajemnicy państwu powiem, bo były za ciężkie. W jednej torbie rzeczy bardziej potrzebne. Powiedziałbym, że nie słodkie, a w drugiej coś takiego, żeby też było przyjemniej, dla dzieci słodycze, jakaś kawa i w jednej potrzebne suche rzeczy, które można wykorzystać do świąt, tak żeby można spokojnie na święta nie być głodnym, przygotować te święta i żebyśmy wszyscy mogli cieszyć się świętami – mówi Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS Wrocław.

-To cieszy, bo to oznacza, że Święta Bożego Narodzenia przed nami, ale z drugiej strony tak jak powiedziałem refleksja, że tych, którym należy pomóc, żeby dobrze spędzić święta, ale w ogóle tych, o których nie należy zapominać przez cały rok wokół nas, jest bardzo dużo. Co roku wydajemy kilkaset tysięcy złotych na wszystkie akcje pomocowe – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy