18. edycja Dolnośląskich Gryfów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jedna z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych – Dolnośląskie Gryfy. Są przyznawane samorządowcom i przedsiębiorcom, którzy są nowocześni, odważni i proekologiczni. Gala wręczenia Gryfów w dziewięciu kategoriach – już 27 października.

Dolnośląski Gryf Gospodarczy uzyskuje pełnoletniość, bo jest to już osiemnasta edycja. Wydawałby się ogromny szmat czasu, ale ta formuła nigdy się nie wyczerpuje. Kapituła jest niezwykle zacna, ponieważ reprezentowani są naukowcy, samorząd oraz biznes – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Jest to już konkurs, który ma swoje stałe miejsce na Dolnym Śląsku. Osiemnaście lat to sporo, ale jak już wcześniej wspominaliśmy na konferencji – przed nami jeszcze dużo wyzwań  – dodaje Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej.

Jest to nagroda, która przez te osiemnaście lat stała się naprawdę uznaną, prestiżową nagrodą. Myślę, że nawet jest jedną z najbardziej prestiżowych w Polsce. Na Dolnym Śląsku z pewnością utrwaliła swoją pozycję. Jest pożądana przez obserwatorów konkursu – uzupełnia prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego.

Dolnośląskie Gryfy co roku przybierają nieco inny kształt, ze względu na same kategorie. One zmienią się w zależności od tego, z czym musieli zmagać się przedsiębiorcy, naukowcy, a także samorządowcy. Tym razem nagrody będą przyznawane między innymi w kategorii firma świadoma ekologicznie oraz nagroda dla samorządu za najlepszy program osłonowy dla firm.

–  Rola samorządów w czasie pandemii jest szczególnie ważna. Przedsiębiorcy potrzebują w tym momencie pomocy – szczególnie w momencie, w którym nagle cały świat się zmienia. Trzeba przyznać, że sporo samorządów stanęło na wysokości zadania i bardzo się starało, żeby pomóc w tym trudnym okresie przedsiębiorcom, dając im wszelkiego rodzaju ulgi. Firmy ekologiczne są teraz trendem. Przyznam, że kapituła miała w tym roku wielu kandydatów w tej kategorii – stąd aż czterech nominowanych –  dodaje Ewa Nowak-Iskra, przedstawiciel mecenasa konkursu, dyrektor regionu BGK.

Dolnośląskie Gryfy są oparte o trzy najważniejsze filary – biznes, samorząd i naukę. To pierwsza edycja, w której nauka zostanie szczególnie doceniona.

Intencją jest szukanie zespołów, które ponad sektorowo wprowadzają nowe rozwiązania. Najlepiej, gdy jest to kilka uczelni i jednostki biznesowe. Na razie nie mieliśmy dużo zgłoszeń, z powodu małego rozpowszechnienia tej kategorii. Jestem przekonany, że takie zespoły są, będziemy je identyfikować i promować tę kategorię. Mam nadzieję, że przyłożymy się do budowania pomostów między biznesem a nauką – dodaje prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego.

Organizatorzy podkreślają, że Gryfy to nagrody darmowe. Każdy może wysłać własne zgłoszenie i znaleźć się wśród nominowanych.

Trzeba być odważnym przedsiębiorcą lub samorządowcem i złożyć ankietę. Jest to pierwszy krok, na który czekamy. Jesteśmy bardzo kreatywni, mamy tyle talentów, tyle fajnych rzeczy się dzieje, że czasami odkrywamy w tych ankietach niesamowite rzeczy. Dlatego mam apel – przedsiębiorco daj sobie szansę, spróbuj. To naprawdę nic nie kosztuje, wystarczy wypełnić ankietę, a być może będziesz wśród nominowanym w przyszłym roku – podsumowuje Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej.

Gala rozdania Dolnośląskich Gryfów odbędzie się 27 października w Narodowym Forum Muzyki.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy