19. Dolnośląskie Gryfy – specjalna nagroda za niesienie pomocy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionie, które przyznawane jest przedsiębiorcom i jednostkom samorządowym z Dolnego Śląska. Dolnośląski Gryf docenia najważniejsze osiągnięcia gospodarcze, nagradza za innowacyjność i pomysłowość. W tym roku nagrody wręczono po raz 19-sty.
  • Chcemy się rozwijać dalej w Unii Europejskiej i chcemy się rozwijać we wspólnocie. Nie tylko europejskiej, ale wspólnocie krajowej, dolnośląskiej. Jest to niezwykle cenne. Robi na mnie wrażenie zainteresowanie tą naszą nagrodą, która promuje nowe ścieżki, nowe podejście do przedsiębiorczości. To nie jest tylko nagroda, którą wręczamy tym największym, tak było na początku. Teraz to są szczególnie firmy bardzo interesujące, które nadają nowy ton, nowy kierunek. Dla mnie zawsze szczególnie ważny będzie ten kierunek współpracy – mówi Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

Nagrody wręczano w 8 kategoriach. Gryf za „Nowatorski pomysł na biznes” trafił w ręce firmy Droplo Sp. z o.o. To internetowa platforma handlowa, której ideą jest łączenie przedsiębiorców z różnych krajów Unii Europejskiej i ułatwienie im sprzedaży i zakupu towarów.

  • Ta nagroda na pewno jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych działań i motywacją do dalszej pracy – mówi Aleksandra Kruczkowska, dyrektor ds. kluczowych klientów Droplo Sp. z o.o.

W kategorii „Skuteczna Transformacja Biznesowa” pod uwagę brano firmy, które przeprowadziły zmiany, przyczyniając się do rozwoju i sukcesu finansowego. Statuetkę przyznano DB Energy S.A., które wspiera inne przedsiębiorstwa w działaniach służących poprawie efektywności energetycznej i zmniejszaniu emisji gazów cieplarnianych.

  • DB Energy jest podmiotem, który na stałe związany jest z Wrocławiem oraz z nagrodą Gryf. 10 lat temu, w 2012 odbieraliśmy nagrodę za „Przedsiębiorczość akademicką”. Po 10 latach świat się zmienił, my również. Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy docenieni jako podmiot, który dokonał dużej transformacji biznesu. Nasza działalność w tej chwili to przede wszystkim inwestycje – podkreśla Krzysztof Piątek, prezes zarządu DB Energy S.A.

3M Service Center zostało wyróżnione w kategorii „Angażujący pracodawca”. Firma zatrudnia we wrocławskim centrum prawie 1600 osób. Działa na rzecz rozwoju pracowników, wspiera osoby LGBT+.

  • Chciałbym podziękować mojemu zespołowi, moim ludziom. Nic by się nie wydarzyło bez tych wspaniałych ludzi i zespołu – mówi Vangelis Savvas, dyrektor 3M GSG Polska.

Nagroda dla firmy świadomej ekologicznie trafiła w ręce CCC S.A.

  • Budowanie świadomości zrównoważonego rozwoju w firmach to bardzo kluczowe zadanie i wyzwanie dla całego biznesu. Uważam, że to właśnie my jako biznes jesteśmy w stanie najwięcej zrobić i przeciwdziałać zmianą klimatu, które właśnie się dzieją na naszych oczach. Kto jak nie my – biznes i kiedy, jak nie teraz? – zaznacza Kamila Budnik, manager ds. Zrównoważonego rozwoju CCC S.A.

Kolejny Dolnośląski Gryf trafił w ręce MPWiK Wrocław. W tym roku przedsiębiorstwo otrzymało wyróżnienie w kategorii „Najlepsza współpraca nauki i biznesu”.

  • Bardzo się cieszę, że moja firma już drugi raz w historii Gryfów, zyskała to zaszczytne wyróżnienie. Byliśmy laureatem w kategorii „Transformacji cyfrowej”, dzisiaj jest to „Współpraca nauki z biznesem”. Jest to ukoronowanie naszej 10-letniej pracy, bo 10 lat temu zaczęła się ta współpraca z uczelniami poprzez utworzenie Centrum Technologii – mówi Witold Ziomek, prezes MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Biznesowym Liderem Roku został wybrany Andrzej Przybyło – założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki AB. Firma od jednoosobowej rozwinęła się w giełdową spółkę.

  • Poza tym pierwszym momentem działalności, kiedy zakładałem firmę i tworzyłem ją sam, nie byłem już sam. Tworzyłem to wspólnie ze swoimi współpracownikami i mam ten zaszczyt, że bardzo wielu z nich jest razem ze mną dzisiaj, bo tę pozycję lidera tworzą też inni ludzie, im to zawdzięczam. I jeszcze jednej osobie – mojej żonie Iwonie – mówi Andrzej Przybyło, założyciel spółki AB, Biznesowy Lider Roku.

Dolnośląskim Produktem Roku wybrano Immed S.A., które projektuje i produkuje urządzenia medyczne przeznaczone dla szpitali.

  • Jesteśmy stąd, z Dolnego Śląska. To dość istotne, bo obecnie pracujemy – 4 kontynenty ponad 30 krajów, a to wszystko od pięciu lat, kiedy zaczęliśmy zajmować się eksportem – mówi Tomasz Czarnecki, prezes zarządu Immed S.A.

Kategorie, w których przyznawane są nagrody, zmieniają się w zależności od sytuacji społeczno-gospodarczej. W tym roku wręczono specjalnego Gryfa dla organizacji, przedsiębiorców i Dolnego Śląska za współpracę w niesieniu pomocy. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy