20. jubileuszowy Gitarowy Rekord Świata powraca na rynek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gitarowy Rekord Świata połączony z 3-majówką to od 20 lat prawdziwe święto muzyki we Wrocławiu i ogromna tradycja, do której przywiązali się wrocławianie. 1 maja gitarowy rekord - po dwóch latach - powróci na wrocławski rynek, a potem wydarzenie przeniesie się do Hali Stulecia i na Pergolę.

Spotykamy się tam, gdzie zawsze przy fontannie koło Placu Solnego. Na rekordzie będą same gwiazdy, między innymi Dire Straits Legacy. To będzie ich jedyny koncert w Polsce, od dłuższego czasu nie koncertowali. Bez jednego członka to jest oryginalny skład. Na pewno wszystkie hity wybrzmią. Będą tez WaluśKraksaKryzys oraz HappySad – mówi  Paula Szewczyk, WROCKfest Stary Klasztor.

Wracamy na rynek, to dla nas bardzo ważne. Po dwóch latach przerwy, przez pandemię, wracamy tam, gdzie zaczynaliśmy. Zapraszamy wszystkich, tym bardziej, że gramy po raz 20 – dodaje Leszek Cichoński, organizator i pomysłodawca gitarowego rekordu. 

1 maja z Wrocławiem połączą się także inne miasta, które organizują rekord. By pobić rekord potrzebnych będzie ponad 7400 gitar. 

Bardzo ważne jest to, że na rynku trzeba zarejestrować się z gitarą. Tylko tak będziemy częścią rekordu. Wszystko, co ma struny na pewno się nada – dodaje Paula Szewczyk, WROCKfest Stary Klasztor.

Gitarowemu rekordowi od lat towarzyszy 3-majówka. Festiwal muzyczny, na który przyjeżdżają ludzie z całej Polski, bo atmosfera i line-up są niezapomniane. Dwie sceny – jedna w Hali Stulecia, druga na Pergoli. 

Wiele zagranicznych gwiazd – Morcheba, Shantel oraz Epica. Do tego wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej – IGO, Daria Zawiałow, Nosowska, Rojek. Każdy znajdzie coś dla siebie – podsumowuje Paula Szewczyk, WROCKfest Stary Klasztor.

Bilety można kupić na każdy dzień osobno lub karnety na dwa i trzy dni. Dodatkowo, dzieci do 7. roku życia wchodzą za darmo. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy