21. Dni Gminy Długołęka. Upalna sobota z gwiazdami i nagrodami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ostatni weekend czerwca w parku w Szczodrem trwały 21. Dni Gminy Długołęka. Na gości, jak co roku, czekało wiele atrakcji.

Tegoroczne obchody Święta Długołęki nazwane zostały „Oczko”. To już 21. edycja imprezy.

W tym roku mamy bardzo znane nazwiska. Był już koncert Lanberry, teraz jest Julia Kmiecik. Julia Kmiecik to jest finalistka „Mam Talent”, ale również mieszkanka gminy Długołęka, która w zeszłym roku brała udziału w pierwszej edycji „The Best of Długołęka”. Po niej mamy występ Sarsy, a jutro kolejne fantastyczne gwiazdy – mówiła Edyta Ostrowska, kierowniczka Wydziału Współpracy i Promocji gminy Długołęka.

Pierwszego dnia dwudniowego wydarzenia miała swój finał loteria „Rozlicz PIT w gminie Długołęka”. Na osoby, które zdecydowały się wziąć w niej udział, czekały potencjalne nagrody.

Nagrody bardzo dobre. Były to smartfony, był to laptop i dwa duże telewizory 65 i 75 calowe. Bardzo dużo osób się rozliczyło, ponad 2000 – wyjaśniała Edyta Ostrowska z Urzędu Gminy Długołęka.

Na nagrody za swoje osiągnięcia mogli liczyć też sportowcy z gminy Długołęka. Sobotnie popołudniu okazało się wymagające fizycznie, przez większość dnia termometry wskazywały ponad 30 stopni.

Pijemy bardzo dużo wody, nawadniamy się. Mamy wodę w plecaku. Obowiązkowo trzeba się nawadniać, to jest podstawa. Fantastycznie się bawimy, Lanberry zagrała świetny koncert, tylko troszkę za krótko. Mogła jeszcze dłużej, bo naprawdę było świetnie – opowiadali goście, którzy do Szczodrego przyjechali z Wrocławia.

Upał nie popsuł humorów. Goście dobrze się bawili, a najwięcej atrakcji skierowanych było do młodszej części uczestników.

Grałem tam w taką piłkę, testowałem jak mocno mam do kopania i jeszcze takie rzutki w balony.

– I co ci się najbardziej podobało?

– Te rzutki – mówiło jedno z dzieci.