22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kina Nowe Horyzonty. Bifor przed Wrocław Fashion Outlet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kina Nowe Horyzonty rozpocznie się 21 lipca, ale zanim sale kinowe się zapełnią mały przedsmak czeka na kinomanów właśnie tutaj – na łące przez Wrocław Fashion Outlet.

Pomysł, żeby połączyć modę z kinem narodził się w galerii handlowej. Pandemia wstrzymała jego realizację, ale teraz po 3 latach wreszcie może się spełnić.

W sobotę – 2 lipca – zapraszamy na rozgrzewkę przez Festiwalem Nowe Horyzonty na łące przed Centrum Wrocław Fashion Outlet. Pokażemy pierwszy z dwóch filmów. W tę sobotę będzie to „Ból i Blask” Almodóvara, a w kolejną sobotę będzie to japońskie anime – „Miraj” w wersji z dubbingiem. Zapraszamy z dzieciakami także na późniejszą wieczorynkę – mówi  Katarzyna Warzecha, senior marketing manager Wrocław Fashion Outlet.

Chcemy wyjść z Nowymi Horyzontami poza samo kino, chcemy korzystać z aury lata. Co prawda jest siedemset stopni w słońcu, ale podejrzewam, że przy Wrocław Fashion Outlet wszystko będzie tak przygotowane, żeby Państwo znaleźli trochę cienia i mogli tam odpocząć – dodaje Stanisław Abramik, Kino Nowe Horyzonty.

Plenerowe projekcie poprzedni koncert muzyki jazzowej i wiele innych atrakcji. Na kinomanów będzie czekać 100 leżaków.

Będą także konkursy z nagrodami z naszych sklepów, a także upominki od Nowych Horyzontów. Będzie można także wykonać sobie metodą sitodruku symbol tegorocznego festiwalu – żółtą jaskółkę. Wystarczy przynieść ze sobą koszulkę, albo torbę. Będziemy mieć na miejscu parę własnych egzemplarzy, gdyby ktoś nie miał ze sobą. O 21 rozpoczynamy seans– mówi  Katarzyna Warzecha, senior marketing manager Wrocław Fashion Outlet.

22. Festiwal Kina Nowe Horyzonty rozpocznie się 21 lipca i potrwa do 31.

W programie, tradycyjnie, najważniejsze, największe światowe hity z Festiwali w Cannes, Brnie, Berlinie, Wenecji, Toronto. Prawie 150 filmów będzie po raz pierwszy można zobaczyć w Polsce, właśnie w ramach Nowych Horyzontów. Jest to jedyny taki festiwal w tym kraju, gdzie tyle nowości naraz jest pokazywanych. Przede wszystkim jest to kino przez wielkie K, czyli takie, które pokazuje, że można inaczej. Nie tylko blockbustery i prosta rozrywka, o której zapominamy za pięć minut. Mówimy o kinie, po którym wychodzimy i mówimy „Wow”. Można w ten sposób opowiadać historie -dodaje Stanisław Abramik, Kino Nowe Horyzonty.

Festiwal po raz kolejny odbędzie się także online. Tam potrwa do 7 sierpnia.

Będę tutaj dosyć prostym człowiekiem, ponieważ wybiorę film „W trójkącie” Rubena Östlunda, który dostał Złotą Palmę teraz na Festiwalu w Cannes. My jako pierwsi w Polsce pokażemy ten film na dużym ekranie. Świetna satyra o świecie bogaczy. Mnóstwo różnych gwiazd na ekranie – wraz ze znakomitą rolą Woody’ego Harrelsona , który gra lekko zagubionego kapitana statku. Jest to opowieść o tym, jak bardzo przegniły jest ten świat bogaczy. Film ze szpilą i czarnym humorem. Śmiejemy się, ale ten śmiech nam grzęźnie w gardle, gdy patrzymy jak ten świat jest zorganizowany – dodaje Stanisław Abramik, Kino Nowe Horyzonty.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy