25 lat działalności w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa od 25 lat - w tym czasie bardzo mocno się rozwinęła. Dzięki licznym inwestycjom na terenie LSSE, zatrudnienie znalazło blisko 20 tys. osób. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna chce dalej poszerzać swoje horyzonty i zwiększać możliwości, m. in. w branżach lotniczej i kosmicznej.
  • To jest wywrócenie rzeczywistości do góry nogami. Ja 25 lat temu zdawałem maturę i wiem, jakie miałem perspektywy rozwoju. Właściwie ich nie było w moim rodzinnym Głogowie. Dzisiaj, kiedy drżącą ręką podpisywałem to porozumienie z Agencją Rozwoju Przemysłu o utworzeniu nowego parku przemysłowego właśnie w Głogowie, to spełniam marzenie – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ciągu 25 lat Strefa przyciągnęła blisko 80 inwestorów z różnych krajów i branży. W swoich szeregach skupia m. in. przedsiębiorstwa spożywcze, chemiczne i motoryzacyjne.

  • Przed nami duże strategiczne wyzwania związane z globalną sytuacją gospodarczą i tym, że chcielibyśmy zapewnić jak najlepsze warunki do przejścia suchą stopą dla naszych przedsiębiorców przez ten burzliwy czas. Pierwszym wyzwaniem, któremu chcemy sprostać, jest przygotowanie trzech dużych kompleksów inwestycyjnych we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu i KGHM-em – wyjaśnia Ryszard Wawryniewicz, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  • Przez te 25 lat zmieniliśmy rzeczywistość Legnicy, Polkowic. 20 tysięcy miejsc pracy wprost, 12 miliardów nakładów inwestycyjnych to sumy, które robią wrażenie. Ja się cieszę z perspektywy takiej, że młody człowiek dzisiaj na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma dobry start w dorosłe życie – podkreśla Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Fabryka nanosatelitów, elektromobilność i odnawialne źródła energii to kierunki rozwoju LSSE. Strefa chce podążać za nowymi technologiami, dlatego chętnie nawiązuje współpracę z firmami z branż przyszłości.

  • Z Legnicką Specjalną Strefą rozpoczęliśmy bardzo dynamiczną współpracę w zeszłym roku. Legnicka Strefa daje nam dokładnie te elementy wsparcia, których – takich firmom jak Collins Aerospace, Radiotechnika lub firmy Dolnośląskiego Klastra Lotniczego – na co dzień brakuje. Pozwala nam na dotarcie do zasobów w postaci szkół, ludzi, uczniów lub innych firm, które są w stanie w szybki sposób wesprzeć nas w obecnych problemach, które mamy. Ewentualnie prowadzić z nami średnio i długoterminowe projekty – podkreśla Paweł Pałubiński, prezes i dyrektor generalny Collins Aerospace we Wrocławiu oraz prezes Dolnośląskiego Klastra Lotniczego.

  • Bardzo byśmy chcieli, żeby nasza Strefa zaczęła się kojarzyć z nowymi gałęziami przemysłu, stąd duży nacisk na przyciąganie inwestorów z sektorów przemysłu lotniczego i kosmicznego – dodaje Ryszard Wawryniewicz, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  • Dzisiaj, jak patrzę na rozwój uczelni z naszego terenu, to nie boję się powiedzieć, że dotykamy najnowocześniejszych technologii i że najbliższe lata w Legnickiej Specjalnej Strefie właśnie tych nowych technologii będą dotykały – podsumowuje Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zobacz również

Choć w ostatnich dniach największe emocje budził widok zalanych miast, ogromne straty ponieśli również rolnicy. O wsparciu dla nich, także w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego regionu i całego kraju, mówił dziś we Wrocławiu wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy