25-lecie Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego obchodzi swoje 25-lecie. Założycielem serwisu "Nasza-Klasa" jest absolwent tego wydziału.

– To były wspaniałe czasy dla mnie. Tutaj się wszystko zaczęło, jeśli chodzi o moją karierę zawodową. Poznałem tu ludzi, z którymi założyłem „Naszą-Klasę”, a także założyłem kolejną firmę. Dla mnie to są niesamowite wspomnienia – mówi Maciej Popowicz, absolwent WMiI, założyciel serwisu „Nasza-Klasa”.

Maciej podkreśla, że podczas studiów nie miał zbyt wielu stresujących sytuacji.

– Wszyscy z bardzo otwartą głową podchodzili do egzaminów i sprawdzania wiedzy. Sam fakt, że na większości egzaminów można było mieć książki, podkreśla to, że tu te zajęcia są w inny sposób prowadzone. Ja nie pamiętam stresujących sytuacji, wszyscy tu byli fair traktowani – dodaje Maciej Popowicz.

Wydział Matematyki i Informatyki kształci znakomitych informatyków i matematyków oraz specjalistów branży finansowej, bankowej i aktuarialnej. Wydział należy do najlepszych polskich ośrodków naukowych.

– Możemy z dumą powiedzieć, że te 25-lat były bardzo udane, o czym świadczą bieżące sukcesy naukowe naszego wydział i świadczą o tym również nasi absolwenci. Z okazji 25-lecia wielu naszych absolwentów napisało listy z gratulacjami i miałem przyjemność odbierać je. Były wśród nich gratulacje z Microsoft Research i Google Brain – podkreśla prof. Tomasz Jurdziński, dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Cieszymy się, że matematycy będąc z nami podtrzymują tę tradycję, którą wywodzimy z Lwowa, a z drugiej strony, że jej młodsza siostra, czyli informatyka rozwija przyszłość, a jej absolwenci należą do rozpoznawalnych na całym świecie – mówi prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Rektor na uroczystym posiedzeniu przekazał także władzom wydziału kopię oryginału listu, jaką profesor Hartman przekazał swoim studentom w 1968 roku.

– Wskazał w nim, że to co jest najważniejsze to dydaktyka i nauka, ale też to, że uczelnia troszczy się o wymiar etyczny funkcjonowania studentów i profesorów – dodaje prof. Przemysław Wiszewski.

Życzymy kolejnych wspaniałych absolwentów Wydziałowi Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.