28. Finał WOŚP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
11 sztabów ponad tysiąc wolontariuszy - Wrocław gra i będzie grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej. Cel finału to zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

– Mam dokładnie tyle lat co WOŚP. Podejrzewam, że jako wcześniak bez tego wsparcia mogło być ze mną krucho, dlatego mam taki sentyment i teraz także pomagam – mówi Gosia Minorczyk ze sztabu WOŚP Strefa Kultury Wrocław.

– Wrocławianie mają ogromne serce o czym świadczy ta puszka, którą mam wypełnioną. Cieszę się, że impreza powróciła na wrocławski rynek, piękna pogoda, wszyscy jesteśmy razem i wspieramy piękny cel – podkreśla, prezydent Wrocławia (wolontariusz WOŚP) Jacek Sutryk.

Wielki finał rozpoczął się wyjątkowym biegiem do tytułu policz się z cukrzycą. Wrocławski rynek złapał wiatr w żagle w pomaganiu. W naszym mieście odbył się drugi w Polsce największy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w akcje zaangażowało się wiele organizacji i służb.

– W tym roku można spotkać nas, nasze psy. To jest super inicjatywa można pomóc dzieciom oraz także poznać psy, które także ratują życie – mówi Dorota Adamek-Nowak, Ochotnicza Straż Pożarna we Wrocławiu.

– Zbieramy wiatr w żagle. Stoimy z całym sprzętem wojskowym i pomagamy, bo każdy się liczy i każdy jest ważny – dodaje Andrzej ze stowarzyszenia wojskowego.

Każdy pomaga na swój sposób, ale pomagać można także ekstremalnie poprzez skoki z wysokości, czy wahadło nową atrakcje Stadionu Wrocław.

– Wrażenia są straszne, ale polecam, taka adrenalina uzależnia. My pomagamy tak ekstremalnie – mówi Karolina, uczestniczka skoków.

– Gramy drugi raz z WOŚP-em. Zaczeliśmy rok temu z mega pompą, kiedy skoczyło z nami 170 osób. W tym roku pomagamy podwójnie, mamy także atrakcję wahadło – dodaje Łukasz Maziarz, Dream Jump Wrocław.

MPK również włączyło się w pomaganie, jednak nie tak ekstremalnie i nie z tak duzym zastrzykiem adrenaliny. Podczas finału każdy mógł się przejechać zabytkowym tramwajem, czy wziąć udział w licytacjach.

– Jeździmy dzisiaj, czyli MPK Wrocław, Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Klub Sympatyków Transportu Miejskiego tramwajami zabytkowymi. Są trzy takie tramwaje – mówi Mikołaj Sawicki z KSTM.

– To jedno, ale także mamy licytacje w internecie. Mamy między innymi dzień prezesa MPK, można poznać naszą pracę od kuchni, spojrzeć na wszystko z dystansem, a także wycieczkę po zajezdni – dodaje prezes MPK, Krzysztof Balawejder.

Choć finał WOŚP zakończył się w tę niedziele , to nadal trwa wiele internetowych licytacji, z których cały dochód z zostanie przekazany na zakup sprzętu dla dzieci. Pomagać można nie tylko w jeden dzień w roku, ale codziennie.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy