3. edycja akcji „Zielone Kąty”. Posadzono ponad 100 nowych drzew

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już trzeci rok z rzędu w gminie Kąty Wrocławskiej odbywa się akcja „Zielone Kąty”, w ramach której uczestnicy sadzą nowe drzewa. Taka akcja odbywa się na terenie całej gminy w różnych lokalizacjach. Do tej pory w ramach tego przedsięwzięcia udało się posadzić ponad 200 nowych drzew. W ramach tegorocznej edycji planowo jeszcze zostanie posadzonych ponad 100 drzew. W ramach tegorocznej edycji sadzenie drzew odbyło się między innymi w rejonie ulicy Wiśniowej w Smolcu.

Zwłaszcza w takich miejscach bardzo mocno rozwijających się, które się zabudowują, urbanizują coraz bardziej, ta zieleń jest niezbędna, jest potrzebna, jest bardzo mocno pożądana i chcemy jako gmina również w tym kierunku pójść, zbudować tę świadomość ekologiczną, posadzić trochę drzew, zapewnić trochę zieleni, zwłaszcza, tak jak powiedziałem, w tych miejscach, gdzie tej zieleni brakuje i będzie jej brakowało. Chcemy przeciwdziałać tym procesom, które niestety powodują to tak zwane betonowanie. Sadzimy drzewa, aby tego betonowania było mniej i żeby przede wszystkim budować tę świadomość dla przyszłych pokoleń, bo to jest tak naprawdę nasza inwestycja – mówi Julian Żygadło, burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie.

W akcję chętnie angażują się zarówno mieszkańcy, jak również przedstawiciele biznesu. W tym roku przedsięwzięcie wsparło 9 firm, które mają swoje siedziby i oddziały na terenie gminy Kąty Wrocławskie. 

Wiele firm, które na terenie gminy Kąty Wrocławskie zlokalizowały swoją działalność również w swoim modelu biznesowym mają wpisane tego typu akcje i chcemy również taką symbiozę tutaj budować z tymi firmami. Oddźwięk jest bardzo dobry, mamy wiele dużych partnerów biznesowych. Dzisiaj będziemy tutaj współpracowali z Portem Lotniczym we Wrocławiu, z czego się bardzo cieszę. Sąsiadujemy z Portem Lotniczym, nasi mieszkańcy korzystają z usług lotniczych i dzisiaj będziemy razem tutaj z zarządem Portu Lotniczego sadzili drzewa – mówi Julian Żygadło.

Robimy to nie po raz pierwszy. Kilka lat temu, też tutaj, w tej gminie sadziliśmy drzewa. Natomiast tak, jako już mówiłem, to jest bardzo ważna inicjatywa dla nas. Nie wiem, czy pani wie, ale każde drzewo dorosłe dostarcza około 140 kg tlenu w ciągu roku. I tyle samo, z około 140 kg tlenu potrzebne jest do życia jednego człowieka. Tak że jedno drzewo, to życie jednego człowieka – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.

W ramach tegorocznej edycji „Zielonych Kątów” oprócz Smolca, nowe nasadzenia pojawiły się także w Sadkowie, Kątach Wrocławskich, Krzeptowie i Skałce. Przy okazji organizatorzy akcji rozdali również mieszkańcom ponad 500 sadzonek krzewów.

Tak że tutaj jest bardzo duży oddźwięk. Liczymy na to, że w przyszłości również kolejne podmioty się zaangażują i coraz większa ilość mieszkańców również, którzy chcą te drzewa sadzić – mówi Julian Żygadło, burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy