3. edycja Babskiego Grania na scenie Capitolu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W najbliższy poniedziałek 20 grudnia, na scenie Teatru Capitol odbędzie się 3. edycja koncertu Babskiego Grania. W trakcie którego wystąpi 19 utalentowanych kobiet. Organizatorami tego wydarzenia są między innymi członkinie Strajku Kobiet, Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, Centrum Praw Kobiet i MICUŁA. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na wsparcie działalności wrocławskiego oddziału Centrum Praw Kobiet.

Spotykamy się w Capitolu 20 grudnia o 19.00. Bilety są jeszcze dostępne, także zapraszamy. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na realną pomoc dla Centrum Praw Kobiet. Wszystkie artystki, które biorą w tym udział występują charytatywnie. Właśnie po to, aby wesprzeć Centrum Praw Kobiet w walce z przemocą wobec kobiet – zapowiada Natalia Pancewicz, Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Chciałabym na początku pozdrowić Karolinę Micułę, która jest artystką, ale też matką całej sytuacji. Ona jest producentką i dyrektorką artystyczną. Karolina zaśpiewa piosenkę, którą napisała specjalnie na Babskie Granie. Mamy też wiele innych wspaniałych artystek. Mogę dziś już zdradzić, że będzie z nami Misia Furtak – mówi Katarzyna Gaya, współorganizatorka 3. edycji Babskiego Grania.

Same kobiety dlatego, że dostrzegamy potrzebę łączenia się, chcemy wcielać w życie ideę siostrzeństwa. Chcemy pokazywać, że kobiety mogą, chcą i potrafią ze sobą współpracować dla dobra, w celu pomocy innym kobietom – zaznacza Jolanta Niezgodzka, Dolnośląski Kongres Kobiet.

Na licytacjach, które przygotowaliśmy będą wejścia podczas koncertu, mamy dużo sztuki, grafik, szkła, rękodzieła, ale też niespodzianki. Tak że zapraszamy serdecznie – mówi Joanna Stańczyk, współorganizatorka 3. edycji Babskiego Grania.

Dzięki temu, że wspierają nas tak wspaniałe osoby i organizacja, jesteśmy w stanie dotrzeć z naszą pomocą do większej liczby kobiet. Możemy wyjść z naszą pomocą poza tereny Wrocławia, na Dolny Śląsk. Dzięki ostatniemu Babskiemu Graniu i wsparciu finansowemu, które uzyskałyśmy w ramach tego koncertu, byłyśmy w stanie zrealizować dodatkowe godziny wsparcia psychologicznego dla kobiet doświadczających przemocy, a także konsultacje rodzicielskie. Na ten moment na naszej liście osób oczekujących na wsparcie znajduje się ponad 30 kobiet, które czekają właśnie na wsparcie psychologiczne i środki z Babskiego Grania na pewno będziemy chciały przeznaczyć na to wsparcie – mówi Agnieszka Wywrot, Centrum Praw Kobiet.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy