3 tys. osób zaszczepionych w punkcie drive-thru na Stadionie Wrocław. Jak wygląda szczepienie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szczepienia przeciwko COVID-19 w punktach drive-thru na Stadionie Wrocław trwają. Jest to największy w Polsce samochodowy punkt szczepień. W ciągu ostatniego tygodnia zaszczepiono w taki sposób około 3 tysiące osób.

– Udało się zaszczepić tyle osób, ile mieliśmy szczepionek. Dostawy jeszcze nie są tak duże, jakbyśmy chcieli – mówi Andrzej Trzynaldowski, koordynator punktu szczepień Stadion Wrocław i Stadion Wrocław drive-thru.

– Zabezpieczenie tego punktu mamy na około dwa tygodnie. Czekamy na tą zwiększoną liczbę szczepionek – tak, żeby wykorzystać zwiększony potencjał tego miejsca. Gwoli przypomnienia – jest tu parking o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych. Są rozstawione namioty, może tutaj działać nawet 20 stanowisk jednego dnia – zaznacza Agata Dzikowska, Urząd Miejski Wrocławia.

W punkcie drive-thru docelowo można się zaszczepić nawet 10 tys. osób dziennie, ale wszystko zależy od dostaw szczepionek. Rejestracji na szczepienie w tym punkcie należy dokonać na rządowej stronie www.gov.pl/szczepimysie lub dzwoniąc pod numer 989.

– Zapisując się na szczepienie, wybieramy sobie punkt drive-thru jako ten, w którym chcemy się zaszczepić. Nadal obowiązuje, oczywiście, system e-skierowań. Trzeba mieć e-skierowanie i trzeba zapisać się na określony dzień i godzinę. Najlepiej jest mieć przy sobie wydrukowany i wypełniony kwestionariusz kwalifikacji lekarskiej. Jest on dostępny na internetowym koncie pacjenta, oraz do odbioru w innych miejscach – podkreśla Andrzej Trzynaldowski, koordynator punktu szczepień Stadion Wrocław i Stadion Wrocław drive-thru.

Należy ze sobą także zabrać dowód osobisty, a potem w kilka minut wykonywane jest szczepienie.

– Dwie godziny temu zadzwoniłem na 989 i powiedzieli, żebym na 11 był. Bardzo szybko po moim telefonie mnie zaszczepili.

– Jak zarejestrowaliśmy się na szczepienie, dostaliśmy od razu termin podany SMS-em, razem z godziną. Przyjechaliśmy dzisiaj i wszystko poszło sprawnie. Dostaliśmy ankiety do wypełnienia, a po wypełnieniu trzeba było stanąć przed punktem szczepień i tyle.

– Minuta. Chyba nawet mniej. Podjechaliśmy autem i zaraz pani podeszła, pokazałam dokumenty – zaszczepiła mnie i teraz czekam piętnaście minut. Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku – mówią wrocławianie.

Po szczepieniu, zgodnie z zaleceniami, trzeba odczekać 20 minut w wyznaczonej do tego części parkingu. W punktach drive-thru na Stadionie Wrocław mogą się zaszczepić nie tylko mieszkańcy Wrocławia.

– Dużo ludzi przyjeżdża spoza Wrocławia, a nawet spoza województwa. Oczywiście w szczepieniach na Covid nie obowiązuje żadna rejonizacja. Podstawową zasadą jest konieczność posiadania e-skierowania, a potem umawiamy się na szczepienie – mówi Andrzej Trzynaldowski, koordynator punktu szczepień Stadion Wrocław i Stadion Wrocław drive-thru.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy