30. finał WOŚP na wrocławskim Rynku już w niedzielę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na ten dzień wiele osób czeka przez cały rok - 30 stycznia wielki finał WOŚP. Tym razem zbieramy pieniądze dla dziecięcej okulistyki. Hasło „Przejrzyj na oczy” ma wiele znaczeń. Po pierwsze warto wspierać tę dziedzinę medycyny, mocno niedoinwestowaną. Po drugie, to powinno zachęcić wszystkich tych, którzy zastanawiają się, czy wesprzeć WOŚP. Więc my mówimy - przejrzyj na oczy i wesprzyj. Już teraz zebrano ponad 28 milionów złotych.

Na szpitalnych oddziałach – mnóstwo serduszek. To znak, że te urządzenia – w większości ratujące życie małym pacjentom – kupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

— Gdzie się nie obrócimy, tam widzimy serduszka naszej Orkiestry i to jest wielka pomoc. Tym bardziej, że zakupiony sprzęt pracuje na potrzeby tysiąca osób – mówi prof. Dariusz Patkowski, Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu. 

Dlatego wielu lekarzy chętnie włącza się do WOŚP-owych aukcji. Profesor Patkowski oferuje kurs laparoskopii. 

Zapraszam każdego, oferuję 6 godzin swojego doświadczenia, intensywnego kursu laparoskopii, na którym można poznać wszystkie tajniki, tajemnice, którymi chirurg codziennie zajmuje się, kiedy leczy pacjentów – zachęca prof. Dariusz Patkowski, Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu. 

We Wrocławiu można wylicytować  prawdziwe cuda. Tylko u nas można zostać właścicielem tramwaju. Jest wiekowy – ma ponad 40 lat – ale można nim wyjechać na miasto. Tylko u nas można kupić niewiele młodsze auto. W podobnym 30 lat temu dyrygent WOŚP zobowiązał się grać do końca świata i jeden dzień dłużej. Można kupić trening z prorektorem UM albo wylicytować vouchery z atrakcjami w regionie.  

Pierwszy raz myślę, że do tak szerokiego grona odbiorców dotrze informacja, że wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, o który musimy dbać i prawdopodobnie zwiększy to też szanse przeprowadzenia badań profilaktycznych przesiewowych – mówi dr Patrycja Krzyżanowska-Berkowska, Oddział Okulistyki Dziecięcej USK we Wrocławiu. 

Nic nie bolało, ale miałam utratę widzenia na jedno oko. Nie towarzyszył temu ani ból ani obrzęki, tylko była utrata widzenia – mówi Julia, pacjentka szpitala przy ul. Borowskiej. 

Wielki finał – po rocznej przerwie – na wrocławskim Rynku. 

My nie będziemy we Wrocławiu, bo jesteśmy z Oleśnicy. Będę piekła ciasta bezglutenowe do kawiarenki w Oleśnicy. Dla WOŚP? Tak. Wspieracie Owsiaka? Oczywiście zawsze. 

— Wspiera pan Owsiaka? Zawsze Jurka, zawsze wszędzie. To wspaniały człowiek. Człowiek od serca, pomaga ludziom. 

Dużo Jurek pomógł tutaj i są tego wymierne rezultaty – mówią Dolnoślązacy. 

Ale z okazji finału WOŚP dzieje się we Wrocławiu dużo więcej. 

Tak nietypowo w sobotę cały szpital się otwiera dla dzieci w tym dniu wszystkie gabinety. Można przyjść, wszystkich chętnych  zapraszamy. Z jakimi problemami? Każdymi, nierozwiązalnymi na co dzień, postaramy się rozwiązać – mówi prof. Dariusz Patkowski, Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu. 

„Przejrzyj na oczy” i pomóż innym. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy