30 lat minęło

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
6 lutego 1990 roku o godzinie 18.30 we Wrocławiu wystartowała pierwsza w Polsce prywatna telewizja - Echo.

Początki pierwszej, prywatnej telewizji w bloku wschodnim były przedsięwzięciem amatorskim. PTV Echo stworzyli Andrzej Zygmunt, Marek Młynarczyk, Henryk Pacha oraz Ireneusz Orzechowski.

Nazywało się to PTV Echo czyli Prywatna Telewizja Echo i nie nazywała się wtedy Echo24, bo wtedy jeszcze nie nadawało się 24 h na dobę – chyba, że była taka potrzeba – tłumaczy Maria Nawrot, dziennikarka.

Echo, jako takie, miało jedną zasadę: jeżeli ktoś miał pomysł na coś dobrego, żeby ta telewizja była inna od tego co serwowano przez państwową telewizję i umiał to wdrożyć, to było to natychmiast realizowane – dodaje Emilian Zgraja, realizator dźwięku. 

Programy początkowo nadawano z akademika Arka przy ulicy Olszewskiego.

Potem przeprowadziliśmy się w bardzo prestiżowe miejsce: na 22 piętro Poltegoru. Bardzo często zdarzało się, że na nasze rocznice przyjeżdżały gwiazdy. W telewizji Echo gościli między innymi Maryla Rodowicz, Lech Wałęsa. Wtedy byliśmy taką mobilną, szybko reagującą stacją. Może właśnie dlatego, że ta młodość, ci ludzie, którzy z taką pasją pracowali byli odbierani bardzo dobrze – wyjaśnia Maria Nawot.

– Materiały powstawały bardzo spontanicznie. Kiedyś nadawaliśmy program, który był w nocy i przyszła informacja, że pali się Teatr Polski. W ciągu 5-8 minut ekipa z kamerą była na miejscu – mówi Emilian Zgraja.

W lipcu poprzedniego roku telewizja powróciła pod nazwą Echo24.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy