Ponad 30 osób na miejsce. Nowy hit Politechniki Wrocławskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To w tych laboratoriach już niedługo rozpoczną naukę studenci pierwszego roku kierunku lekarskiego. To najbardziej oblegany kierunek, jeśli chodzi o rekrutację na Politechnice Wrocławskiej. Druga szansa jest do 24 lipca, bo można składać dokumenty rekrutacyjne. Kolejna taka możliwość pojawi się dopiero we wrześniu.

Kierunek lekarski okazała się absolutnym hitem Politechniki Wrocławskiej. Uczelnia walczyła o to, aby w tym roku otworzyć ten kierunek i udało się, bo od października pierwsi studenci rozpoczną naukę na Wydziale Medycznym. Na jedno miejsce na kierunek lekarski podczas pierwszej tury rekrutacji przypadało 30 chętnych.

– Zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o kierunki okazał się kierunek lekarski na Wydziale Medycznym, gdzie na 60 miejsc zgłosiło się blisko 1900 osób. Standardowo najpopularniejszymi kierunkami, oprócz tej nowości, okazują się wszystkie informatyki, czyli algorytmiczna, stosowana i techniczna. Tam zawsze mamy blisko 10 do 15 osób na jedno miejsce – mówi Igor Policzkiewicz, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej 

W tym roku na studiach I stopnia uczelnia jest 6 i pół tysiąca miejsc dla studentów na 59 kierunkach. Druga tura rekrutacji trwa do północy do 24 lipca, a trzecia odbędzie się we wrześniu. Żeby złożyć dokumenty na któryś z kierunków Politechniki Wrocławskiej, a można wybrać ich 6, trzeba uiścić opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł oraz mieć zdany egzamin maturalny. Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Politechniki Wrocławskiej (https://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja) i tam odbywa się pierwszy etap rekrutacji – rejestracja drogą elektroniczną. 

– My od lat, żeby usprawnić też rekrutację, ale też dać możliwość dostania się większej liczbie osób, ustaliliśmy zasadę, że każdy może się dostać tylko na jeden kierunek studiów. U nas nie ma takiej sytuacji, że ktoś dostanie się na sześć kierunków i dopiero wtedy wybiera, tylko składając już te zgłoszenia, nadaje im priorytet i tak kwalifikujemy, żeby każdy był zakwalifikowany tylko na jednym kierunku kształcenia, dzięki temu dużo więcej osób może się do nas dostać –  mówi Mateusz Przygoda,  Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej

Wolne miejsca są jeszcze na 44 kierunkach studiów, w tym na budownictwie, elektrotechnice oraz mechanice i budowie maszyn. Jeszcze 8 wolnych miejsc jest na kierunku lekarskim, bo po pierwszej turze rekrutację przeszły tylko 52 osoby. Obecnie na Politechnice Wrocławskiej, łącznie z filiami w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy, studiuje ponad 22 tysiące studentów. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy