31 telewizorów dla DPS-u

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Okres przedświąteczny i czas świąt to dobra okazja, aby pomóc innym. Właśnie taką okazją była akcja „Świąteczna paczka dla babci i dziadka”.

Celem akcji było wsparcie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej, poprzez zbiórkę nowych telewizorów dla mieszkańców ośrodka. W tę inicjatywę aktywnie zaangażowali się mieszkańcy dwóch osiedli Oporowa i Kleciny, a po naszym ostatnim materiale również anonimowi sponsorzy.

Po emisji państwa poprzedniego materiału, odebrałam przemiły telefon, zadzwonił do mnie mieszkaniec Oporowa i zaoferował około 10 telewizorów – mówi Dobrosława Binkowska, przewodnicząca zarządu osiedla Oporów.

Naszym zdaniem, akcja przerosła wszystkie nasze oczekiwanie. Liczyliśmy na drobne wsparcie. Wspominaliśmy, że nasi mieszkańcy chcieliby mieć nowe telewizory – mówi Magdalena Świerzewska, kierownik działu opiekuńczego

Oprócz telewizorów, mieszkańcy ośrodka dostali kartki i bombki wykonane przez uczniów osiedlowych szkół. Radni osiedla Oporowa i Kleciny  bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym, za udział w akcji.

Jestem poruszona akcją i tym jak od jednego pomysłu narodziła się fajna akcja. Dobro wraca, więc mam nadzieję, że to będzie naszą tradycją albo zapoczątkuje coś fajnego – mówi Joanna Launer-Kubik, przewodnicząca zarządu osiedla Klecina.

Jak zdradza żona pomysłodawcy zapotrzebowanie na same telewizory było większe, ale wspólnymi siłami udało się uzbierać 31 urządzeń oraz świąteczne kartki dla każdego mieszkańca DPS-u.

Cieszę się, że udało się to zorganizować w taki sposób i że podopieczni bardzo na tym skorzystają – mówi Monika Hermanowicz-Duda, żona pomysłodawcy akcji. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni. W imieniu naszych mieszkańców i pracowników składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tak miłych świąt dla DPS-u – podsumowała  Magdalena Świerzewska

Mieszkańcy DPS-u już mogą się cieszyć z nowych urządzeń.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy