32. Finał WOŚP w gminie Długołęka. Złote serduszko kupione za 11 tysięcy złotych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Długołęka gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 31 wolontariuszy przez cały dzień finału 32. edycji WOŚP-u zbierało do puszek na płuca po pandemii. Tego dnia przed Urzędem Gminy w Długołęce nie zabrakło również symbolicznego światełka do nieba.

– Pod koniec listopada z inicjatywy pana wójta został zarejestrowany sztab przy Urzędzie Gminy Długołęka. Sztab 7581 po raz pierwszy przy Urzędzie Gminy, po to, aby te 41 miejscowości, z których składa się gmina Długołęka, zagrało razem z Jurkiem Owsiakiem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – mówi Edyta Ostrowska, kierownik Wydziału Współpracy i Promocji Gminy Długołęka.

– Odkąd WOŚP istnieje to my razem z zespołem.

– Popieramy tę inicjatywę.

– Łączy ludzi.

– Gramy o to. Nie pamiętam od kiedy, ale chyba od początku.

– A dlaczego pani wspiera tę inicjatywę?

– Wspieram, bo tak potrzeba i na poczcie pracowałam, to też od ludzi zbierałam, jak się tylko dało. Co roku zawsze jakoś.

W sztabie przy Urzędzie Gminy Długołęka do puszek zbierało 31 wolontariuszy. Dla niektórych z nich to dopiero początek przygody z WOŚP-em, ale są też tacy, którzy z Orkiestrą grają od lat.

– Który raz w ogóle zbierasz? Jak było?

– Było fajnie i już drugi raz.

I jak Ci się podobało za pierwszym razem, jak teraz?

– Za pierwszym razem było fajnie i dzisiaj też fajnie.

– To doświadczenie Ci się przydało z poprzedniego zbierania?

– Tak, w jednej dużo, a jedna była całkiem pełna.

– A mama jak ocenia starania?

– Bardzo jestem dumna z syna, że w taką inicjatywę się zechciał włączyć. I pewnie oby jak najdłużej, najlepiej do końca świata.

– Sam zbierał?

– Sam zbierał. My tylko asystowaliśmy. Tak że jego pełna zasługa.

– Jestem tak zmęczona. Chcę iść do domu po prostu.

– Jak długo pani dzisiaj zbierała?

– Od dziewiątej.

– A który raz pani zbierała?

–  Dwudziesty.

Dwudziesty. To jak na przestrzeni tych lat ten WOŚP się zmieniał?

– Zmienia się na coraz lepszy. Przede wszystkim jest coraz lepsza logistyka tego wszystkiego.

Podczas finału WOŚP-u nie zabrakło również licytacji. Pan Konrad wylicytował złote serduszko za 11 tysięcy.

– Pierwsze złote serduszko w gminie Długołęka trafiło właśnie w ręce tutejszej firmy. To jest firma Drewnex. Bardzo cieszymy, że możemy to serduszko kupić. Czekaliśmy na nie długo. Nie ukrywam, dawno chcieliśmy je kupić. Jak kupimy, to kupimy z gminy Długołęka. I mamy pierwsze serduszko w gminie Długołęka z numerem 79 – mówi Konrad Jaskulski, prezes firmy Drewnex, wylicytował złote serduszko WOŚP.

– Za naszymi plecami się odbywa liczenie. Mamy pomieszczenia, w których możemy to przeprowadzić i to przeprowadzamy. Na zewnątrz się dzieją koncerty w tej chwili i tam się coś dzieje. Wewnątrz urzędu również jest mnóstwo jeszcze atrakcji. Cały praktycznie dzień, ten piękny dzień 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Długołęka przebiega bardzo pomyślnie i bardzo fajnie – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

– U nas od lat bardzo dużo się dzieje. W tym roku również mieliśmy bardzo dużo występów, dużo stoisk. Puszki nasze się zapełniały, bo wszyscy naprawdę przychodzili do nas bardzo chętnie i chcieli grać z nami w najpiękniejszej orkiestrze, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gramy, bo lubimy, lubimy działać. Stawiamy na to, żeby łączyć, a nie dzielić. I to jest dla nas najważniejsze. I tak jak w tym roku zaprosiła nas również tutaj gmina Długołęka i urząd do wspólnego grania, to nie mieliśmy żadnych oporów, żeby się dołączyć, bo po prostu to kochamy, napędzamy się tym. Staramy się, żeby to puszki zawsze były pełne i nasza atmosfera myślę, że się udziela również tym, którzy nas odwiedzają, bo jest fantastycznie – mówi Dominika Krzyszczuk, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej w Kiełczowie.

– Teraz czeka nas ogrom pracy, bo to wszystko trzeba rozliczyć. Trzeba każdego wolontariusza osobno, każdą puszkę osobno. Wszystko musi się zgadzać, ale dzięki pomocy i dzięki przyjaźni Banku Spółdzielczego w Oleśnicy, który jest sąsiadem niemalże gminy Długołęka i pani dyrektor, która nam użyczyła maszyn do liczenia bilonu i do liczenia banknotów w miarę to nam idzie – mówi Edyta Ostrowska, kierownik Wydziału Współpracy i Promocji Gminy Długołęka.

– I z tego miejsca też bym chciał podziękować wszystkim osobom, które się zaangażowały do tego, żeby to funkcjonowało i żeby ten finał był takim pięknym finałem jak wszystkie 31 poprzednich. Dzisiaj 32, więc żeby wszystko było jak to Jurek Owsiak powiada, żeby grać do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Zobacz również

Po raz kolejny mieszkańcy gminy Długołęka pokazali, że wspólna zabawa może przynieść wiele dobrego. Charytatywna międzypokoleniowa potańcówka w Łozinie to dowód na to, że wspólnymi siłami można zdecydowanie więcej i że tego typu wydarzenia, organizowane z myślą o seniorach, są potrzebne i wyczekiwane przez wszystkich, i to bez względu na wiek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy