32. finał WOŚP w Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 28 stycznia. Cała Polska tego dnia będzie zbierała na "Płuca po pandemii". W tym roku po raz pierwszy finał także odbędzie się w gminie Kobierzyce.

– 28 stycznia zapraszamy wszystkich mieszkańców terenu Gminy Kobierzyce do hali sportowej w Kobierzycach. Odbędzie się tutaj finał 32. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będziemy licytować koszulki, będziemy licytować wiele innych cennych rzeczy. Zapraszamy, pomagajmy, bo to szczytny cel – mówi Krzysztof Nowak, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Będą dmuchańce, będzie koło gospodyń, będą koncerty zespołów lokalnych, będą licytacje. Mogę zdradzić tajemnicę, że będzie licytacja od Macieja Janowskiego, koszulka Erika Expósito, zwiedzanie lotniskowej straży pożarnej we Wrocławiu. Będzie grochówka, bigos, ognisko i wiele, wiele innych atrakcji – mówi Radosław Sidłowski, Stowarzyszenie Razem dla Kobierzyc.

Nad finałem w Kobierzycach czuwać będzie kilkunastu wolontariuszy i członkowie Stowarzyszenia Razem dla Kobierzyc.

Zaczynamy od godziny 12.00 do 20.00. O 20.00 „Światełko do nieba”. Koncerty zaczynają się od godziny 15 do 19. Będą też warsztaty i w międzyczasie będą też licytacje – mówi Radosław Sidłowski, Stowarzyszenie Razem dla Kobierzyc.

– Wracamy do Kobierzyc, ponieważ już 32 lata gramy z orkiestrą, ale w Kobierzycach nie tak długo. Są sztaby u nas na terenie gminy, które grają dużo dłużej. Natomiast Kobierzyce miały pewną przerwę. Teraz wracamy i się bardzo z tego cieszę, bo to stolica gminy. Wobec tego trudno sobie wyobrazić WOŚP bez Kobierzyc. I dzisiaj właśnie jest taka możliwość – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Do zabawy zaprosił sam pomysłodawca.

-Siema Wysoka! Siema Kobierzyce! Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pandemia dała nam w kość, więc cel tego finału to płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych – zapowiada Jurek Owsiak, pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

-Liczymy na wiele gorących serc, wiele czerwonych serc. Tu mieszkańcy co roku nam dopisują. Mieszkańcy rzucają bardzo hojnie do naszych puszek i w tym roku o rekordach może nie będziemy mówić. To będzie pierwszy raz na hali sportowej w Kobierzycach, dlatego zróbmy tak, żeby pomóc wszystkim dzieciom i maksymalnie im ulżyć w ich cierpieniu – mówi Krzysztof Nowak, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Chcemy uzbierać jak najwięcej, ale jeżeli będzie to kwota około 20 tysięcy, to to będzie wielki sukces – mówi Radosław Sidłowski, Stowarzyszenie Razem dla Kobierzyc.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy