Requiem w Narodowym Forum Muzyki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Requiem d-moll Cherubiniego - to właśnie ten utwór miał wybrzmieć przed publicznością Narodowego Forum Muzyki w niedzielę 21 marca. Mimo ponownego lockdownu, zainteresowani będą mieli szansę obejrzeć koncert w Internecie.

Koncert planowany był na niedzielę, ale niestety, nie możemy państwa zaprosić, ale chcemy się wprosić do państwa domów. Przewidujemy rejestrację tego koncertu i jego retransmisję – mówi Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki.

Mimo że w swoich czasach Cherubini był bardzo sławny, a sam Beethoven mówił, że gdyby miał napisać mszę żałobną, wzorowałby się właśnie na nim, jego utwory gra się rzadko.

W cieniu Mozarta wszystko zanika. Znam tego wykonawcę, ale gram jego utwór chyba pierwszy raz – mówi Christian Danowicz, koncertmistrz Orkiestry Leopoldinum.

Jakie wyzwanie stawia przed muzykami Cherubini?

Zgranie. Partie każdego instrumentu nie są trudne. Chodzi o to, żeby znaleźć jedną, wspólną wizję – mówi Christian Danowicz.

Dzieło wykona chór męski Narodowego Forum Muzyki. To chór trzygłosowy, ale Cherubini czasem dzieli te głosy i chwilami słyszymy sześć głosów. No i Orkiestra Leopoldinum w mocno poszerzonym składzie – mówi Andrzej Kosendiak.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy