37. edycja Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy – trwają zapisy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W przededniu nowego roku w Trzebnicy odbędzie się kolejna edycja Biegu Sylwestrowego. Zgodnie z tradycją wydarzenie to jest organizowane co roku 31 grudnia już od 37 lat. Za każdym razem biorą w nim udział osoby z różnych zakątków Dolnego Śląska, Polski a nawet z zagranicy. Tak jak i poprzednie edycje, tegoroczna również będzie miała wątek charytatywny.

To jest już historia biegów w Trzebnicy, bo to muszę powiedzieć jest jedyny bieg na Dolnym Śląsku, który gromadzi tak wielką rzeszę sportowców i biegaczy. Były okresy, że wśród biegaczy mieliśmy ponad 1500 uczestników z całego świata w tym też znanych olimpijczyków i medalistów – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.


W tym roku start i meta znajdować się będzie przy nowej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy: krótszą 5 km i dłuższą 10 km. Dzień wcześniej, czyli 30 grudnia, odbędzie się również bieg Dzieci i Młodzieży. Co ważne, każde 10 zł z cegiełki wykupionej przez zawodnika będzie przeznaczone na cel charytatywny.

Od kilku lat podjąłem taką inicjatywę, żeby każdy bieg miał też wymiar charytatywny. W tym roku biegniemy dla Błażeja, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i dla Kingi, która jest chora na stwardnienie rozsiane – zaznacza Marek Długozima.


Tradycja Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy jest stale podtrzymywana i co roku gromadzi wielu miłośników sportu i dobrej zabawy. Co więcej, wydarzenie to ma swój wyjątkowy klimat, który za każdym razem tworzą uczestnicy. W zeszłym roku ze względu na pandemię, bieg odbył się w formie indywidualnej, ale w tym ma odbyć się w formie tradycyjnej. Zapisy i przygotowania idą pełną parą.

– Zapisy online do naszego biegu trwają do 27 grudnia, będzie również możliwość zapisania się w dniu biegu. Natomiast ważna informacja do końca listopada ta cegiełka to startu w biegu jest tańsza. Tradycyjnie dla zwycięzców biegu przewidziane są nagrody finansowe w kategoriach wiekowych, których mamy 14, a także nagrody honorowe w postaci statuetek lub pucharów – mówi Janusz Pancerz, p.o. Dyrektora Młodzieżowego Centrum Sportu i Rekreacji Trzebnica-Zdrój.


Z każdą kolejną edycją puchary się zmieniały i nabierały nowego kształtu. Niektóre z nich wciąż widnieją między innymi na gablocie w holu starej Hali Sportowej. Jednak należy podkreślić, że podczas tej imprezy liczy się udział i element integracji społecznej, a nie wyróżnienia. Zapisać się można przez stronę internetową biegsylwestrowy.pro-run.pl.

Zapraszam wszystkich na 37. Uliczny Bieg Sylwestrowy do Trzebnicy. Słynie on z tego, że Trzebnica ma górki, pagórki a to sportowcy bardzo sobie cenią – zaprasza Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy