38 pojazdów ekologicznych zasiliło dolnośląską policję

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolnośląskie jednostki policji zasiliło 38 przyjaznych środowisku samochodów. Są to najnowocześniejsze elektryczne pojazdy hybrydowe, które będą wykorzystywane w pionie prewencji i kryminalnym. W uroczystości przekazania aut uczestniczył wojewoda dolnośląski, który osobiście przekazał policjantom klucze do nowych pojazdów.

Duży zakup samochodów hybrydowych, częściowo sfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Więc to jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa, ale też poprawa w wymiarze ekologicznym – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

To są samochody hybrydowe, one przyczyniają się do tego, że będzie mniejsze zanieczyszczenie środowiska, ale też mniejszy hałas – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Samochody będą dyslokowane bezpośrednio do wszystkich pionów, zarówno w pionie prewencji, ruchu drogowym, jak i w policji kryminalnej, gdzie będą realizowały swoje zadania na rzecz mieszkańców całego województwa – mówi nadinsp. Dariusz Wesołowski, Komendant Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Są to samochody oznakowane w wersji kombi i nieoznakowane w wersji hatchback. W środku mają najnowocześniejsze wyposażenie.

Do standardowej opcji mamy troszeczkę wzmocniony silnik, aby osoby, które chcą uciec policjantom, nie miały takiej możliwości. System łączności, oświetlenie, dodatkowe oświetlenie, sygnały uprzywilejowania, czyli wszytko, co jest niezbędne – mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Nowe pojazdy zdecydowanie ułatwią funkcjonariuszom pełnienie służby.