39. Kurs Wokalny w Akademii Muzycznej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kurs wokalny to coroczne ważne wydarzenie w życiu Akademii Muzycznej. Choć wcześniejsze edycje zawsze odbywały się poza Wrocławiem, tegoroczna - trzydziesta dziewiąta, ze względu na sytuację epidemiczną, ma miejsce w murach wrocławskiej uczelni.

– Oprócz zajęć stricte wokalnych, staramy się, żeby były zajęcia poszerzające wiedzę i wrażliwość. Są to spotkania z pianistami kameralistami, byli dyrygenci, był reżyser – mówi prof. Piotr Łykowski, kierownik Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu. 

Kurs wokalny gromadzi w Akademii Muzycznej największe osobistości świata wokalnego. 

– Pana dyrektora, ponieważ pan Eytan Pessen wielokrotnie był dyrektorem największych teatrów w Europie i światowej sławy kontratenora maestro Matthiasa Rexrotha. Oprócz tego mamy naszego wspaniałego profesora Piotra Łykowskiego, pierwszego w Polsce kontratenora, który miał możliwość uzyskania studiów magisterskich. Dzisiaj jest już kierownikiem katedry, wieloletnim dziekanem – mówi prof. Bogdan Makal z Wydziały Wokalistyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

– Poziom jest bardzo zróżnicowany, młodzi przyjeżdżają już z jakimś programem. Zwracam uwagę na to, żeby to było prawidłowo pod względem emisji, nad wyrównaniem tej emisji, nad interpretacją, nad tym, żeby taki młody człowiek otworzył się na to śpiewanie, na ten przekaz – mówi prof. Izabela Kłosińska, solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. 

Niektórzy uczestnicy kursu pojawiają się na nim kolejny rok z rzędu, co świadczy o skuteczności i wyjątkowej atmosferze tych zajęć. 

– W każdym roku przychodzę z jakimś innym problemem wokalnym, z jakimiś innymi pytaniami, co roku dzieje się coś zupełnie innego. Kursy są bardzo intensywne, trwają kilka dni, więc to skupienie się wyłącznie na tej pracy wokalnej – mówi Iwona Sapeta, kursantka. 

– Zdecydowałam się na te kursy, ponieważ bardzo chciałam mieć możliwość współpracy z najlepszymi pedagogami śpiewu, rozwijać swoje możliwości wokalne i mieć okazję posłuchać też innych – mówi Paulina Kubiak, kursantka. 

W trakcie kursu wokalnego każdy dzień zwieńczony jest koncertem. Niektóre z nich będzie można odsłuchać online.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy