4. Edycja Garmin Iron Triathlon w Sycowie potwierdzona

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
7 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Syców podpisano dokumenty, które potwierdzają czwartą już edycję Garmin Iron Triathlon, który odbędzie się między innymi przy zalewie Stradomia Wierzchnia.

– Z perspektywy wszystkich tych poprzednich edycji, Garmin Iron Triathlon pokazał, że zalew Stradomia i gmina Syców ma potencjał do organizowania największych tego typu wydarzeń na Dolnym Śląsku, ale także w tej części Polski. Z perspektywy urzędu jesteśmy bardzo zadowoleni. To jest potencjał do stworzenia produktu turystycznego – mówi Dariusz Maniak, burmistrz gminy i miasta Syców.

Ostatnia edycja Garmin Iron Triathlon w Sycowie okazała się rekordowa. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc osób z Polski, ale także z zagranicy.

Jesteśmy w stanie zorganizować to wydarzenie na jeszcze większym poziomie, ale myślę, że jeśli będziemy się gromadzić w okolicach tysiąca osób z perspektywy zawodników, to ja będę bardzo, bardzo mocno zadowolony – dodaje Dariusz Maniak.

Z powodu bardzo wymagającego fizycznie charakteru triathlonu, organizator przygotował trzy dystanse, 1/8, 1/4 i 1/2 klasycznego Iron Mana oraz specjalne trasy Garmin Junior o długości dwustu, pięciuset i tysiąca metrów. Zajęcie dla siebie znajdą także osoby towarzyszące zawodnikom triathlonu.

Syców w tamtym sezonie, w 2023, był największą imprezą z cyklu Garmin Iron Triathlon i mamy cały czas mnóstwo pomysłów, aby tę imprezę rozwijać. Od razu przyświecała nam taka misja, taki cel, aby nie robić zawodów tylko dla profesjonalistów, ale również, żeby przekonać osoby z tej przysłowiowej kanapy, żeby się z niej ruszyli i spróbowali swoich sił na przykład w triathlonie – mówi Marcin Florek z Labosport Polska.

14 lipca w programie Garmin Iron Triathlon znajdzie się miejsce również dla akcji #GITDZIEWCZYNA, czyli skierowanej specjalnie do kobiet sztafety. Ponadto razem z fundacją Fizjotriterapia z Wrocławia zorganizowany zostanie triathlon dla osób z niepełnosprawnościami.

Dzień wcześniej, w sobotę 13 lipca zapraszamy również na zawody w pływaniu na wodach otwartych Aquaspeed Open Water Series. Program jest bardzo mocno napakowany, ale to chyba dobrze – dodaje Marcin Florek.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy