4. Regionalna Baza Logistyczna otrzymała własny sztandar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na wrocławskim rynku odbył się apel i ceremonia przekazania sztandaru 4. Regionalnej Bazie Logistycznej.

Uroczystość poprzedziła oficjalna msza święta w Kościele Świętej Elżbiety.

– Sztandar to jest zawsze symbolika jednostki, w związku z tym chcieliśmy jako komitet honorowy ufundować ten sztandar dla jednostki. Prace nad tym sztandarem trwały tylko kilka miesięcy, w związku z tym udało się bardzo szybko zgromadzić środki – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

4. Regionalna Baza Logistyczna była jedną z niewielu jednostek wojskowych, które nie posiadały własnego sztandaru.

W tym miejscu chciałbym po pierwsze podziękować wszystkim tym osobom z komitetu, które były zaangażowane w ten komitet ufundowania sztandaru, ale też wszystkim darczyńcom, którzy w różny sposób – czy przez cegiełki czy inny sposób – przyłączyli się do tego, że tak w krótkim czasie sztandar mógł być przygotowany – dodaje Roman Potocki.

Zadaniem wojskowych z 4. Regionalnej Bazy Logistycznej jest planowanie i zabezpieczanie środków, z których korzystają między innymi polskie misje pokojowe. Rejonem ich odpowiedzialności są województwa dolnośląskie, opolskie, śląskie i lubuskie.

– Otrzymanie sztandaru przez jednostkę wojskową, która uformowała swoje istnienie ponad 13 lat temu, jest bardzo znaczącym osiągnięciem, które dopełnia w pełnym zakresie przeznaczenie, funkcjonowanie i przede wszystkim wykonywanie zadań bojowych, jak również zadań w czasie kryzysu i pokoju. Jest to ukoronowanie funkcjonowania jednostki i jest to bardzo znaczący akt nadany przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – wyjaśnia zastępca komendanta 4. Regionalnej Bazy Logistycznej, płk. Jacek Szmalenberg.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy