4 tys. paczek dla najbardziej potrzebujących wrocławian

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Bóg się rodzi” śpiewamy razem. Przed nami ostatnia prosta przed świętami, za chwilę wieczerza wigilijna. Więc zaśpiewajmy i wprowadźmy się w nastrój wigilijny. Chór gotowy.
  • Kończymy dzisiaj akcję paczek „W dobrej relacji” w każdej dzielnicy Wrocławia. W 7 punktach rozdawaliśmy paczki dla najbardziej potrzebujących wrocławian.Ale ta akcja to nie tylko paczki, ale wspólne spotkanie, kolędowanie, przekazanie sobie życzeń, pocieszenie się świętami wspólnie wrocławian, urzędników, organizacji pozarządowych, abyśmy mogli wspólnie poczuć magię tych świąt – mówi Andrzej Mańkowski, MOPS we Wrocławiu. 
  • Cieszymy się, bo MOPS bardzo dużo pomaga. Zadowoleni jesteśmy, bo jak jest konieczność to idziemy do nich, nigdy nie odmówili i parę złotych dadzą – mówi podopieczna MOPS. 
  • W tym roku do 4 tys. osób i rodzin trafią paczki, które przygotowaliśmy razem z MOPS, chcemy je zaadresować dla najbardziej potrzebujących, do seniorów, osób samotnych, bezdomnych. Do tych, którym z jakiś powodów jest po prostu gorzej – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 
  • Paczki bardzo ważne, bo pozwalają najbardziej potrzebującym normalnie przeżyć święta, ale atmosfera, dobra relacja, dobra energia i cieszenie się świętami jest też bardzo ważne. Mamy paczki, chóry, wrocławianie przynieśli ciasta, Technikum Gastronomiczne, Seminarium Archidiecezji też przygotowali ciasta. Mamy barszcz, krokieciki i staramy się świątecznie spędzić czas – mówi Andrzej Mańkowski, MOPS we Wrocławiu. 
  • Panie z „Macieja”, kierowniczki i pracownicy, wyciągają nas z domu. Z samotności. Wczoraj nam piękną zorganizowały wigilię. Czuliśmy się jak w rodzinie. Nie jak panie na stanowisku. Odczuwaliśmy niezwykłą więź, przelanie tych uczuć na nas. To coś wspaniałego jest – mówią podopieczni MOPS. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy