40 lat minęło

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania „Solidarności”. Z tej okazji przed Dworcem Głównym PKP można obejrzeć wystawę „Tu rodziła się Solidarność”.

W piątek 14 sierpnia o godzinie o 12 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „Tu rodziła się Solidarność”, która jest elementem ogólnopolskiej akcji Instytutu Pamięci Narodowej odbywającej się w wielu polskich miastach. Każda z wystaw, oprócz części ogólnopolskiej, ma swoje plansze lokalne i regionalne.

Ekspozycje na terenie kraju mają na celu ukazanie ogólnopolskich, masowych strajków z lipca i sierpnia 1980 roku — tłumaczy dr Katarzyna Pawlak-Weiss, zastępca dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej.

Wrocław jak i cały Dolny Śląsk był ważnym miejsce strajków w Polsce latem 1980 roku. W sierpniu strajkowało tu około 200 zakładów pracy, a najważniejszymi ośrodkami strajkowymi były między innymi Zajezdnia Autobusowa nr VII przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu i Kopalnia Węgla Kamiennego w Wałbrzychu.

Na Dolnym Śląsku strajki rozpoczęły się w Dusznikach-Zdroju. Strajk miał charakter płacowy i trwał dwa dni. Po uwzględnieniu postulatów pracowniczych został on zakończony — wyjaśnia Stanisław Kiełb z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej we Wrocławiu.

Takie były początki drogi w walce o godne życie i o poprawę ciężkiego losu — dopowiada dr Katarzyna Pawlak-Weiss.

Wystawę upamiętniającą 40-lecie powstania „Solidarności” i wydarzenia sierpniowe można obecnie oglądać we Wrocławiu na placu przed Dworcem Głównym PKP.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy