Starują dni otwarte we Wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już w najbliższy weekend 23 i 24 października odbędą się dni otwarte w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu przy ulicy Ślazowej 2. To idealna okazja dla każdego, kto rozważa adopcję kota lub psa, aby poznać bliżej podopiecznych schroniska oraz porozmawiać z wolontariuszami i pracownikami, którzy przygotowali na tę okazje wyjątkowe atrakcje.

Jest to impreza, którą organizujemy właściwie co roku od wielu, wielu lat. Także i w tym roku serdecznie zapraszamy od 9.00 do 17.00 przez cały weekend schronisko będzie otwarte i czynne dla odwiedzających. Pracujemy dłużej po to, aby każdy mógł do nas w tych dniach dojechać. Przygotowaliśmy wyprawki do adopcji, do każdej adopcji będzie taki drobny prezencik dodany, mówię tutaj o adopcji psów i kotów. Będzie więcej pracowników niż w normalny weekend, a więc będziemy tutaj promować zwierzaki do adopcji, będą także wolontariusze schroniska. Można podczas dni otwartych wziąć udział w bazarku na rzecz bezdomnych zwierząt. Tam są do nabycia fajne gadżety związane ze schroniskiem i nie tylko – mówi Aleksandra Cukier, rzeczniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Obecnie we wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa około 100 psów i ponad 200 kotów. Wybór jest ogromny, a spojrzenie każdego zwierzaka łapie za serce, dlatego dni otwarte to dobra okazja, aby spędzić z czworonogami więcej czasu oraz poznać ich charakter i historie.

Oczywiście najpierw trzeba wybrać takiego zwierzaka, czyli najlepiej przywędrować do schroniska, pooglądać zwierzęta, popatrzeć im w oczy najlepiej, bo tam coś musi coś piknąć w sercu. Oczywiście dowiedzieć się też w biurze adopcji, co to za zwierzę, skąd pochodzi, jakie on może mieć cechy charakteru, żeby dobrze dla siebie takiego zwierzaka dobrać. Oczywiście, jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości, można też popatrzeć na stronie internetowej, tam też staramy się umieścić od razu zdjęcia z opisem, więc gdyby ktoś nie mógł dojechać, to może skorzystać – mówi Lidia Salata, Dyrektorka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Kiedy już zdecydujemy się na przygarnięcie konkretnego pupila, należy wypełnić specjalną ankietę. Jeżeli zainteresowanie danym futrzakiem jest duże, biuro adopcji wybiera wśród zainteresowanych najbardziej odpowiedni dom dla kota lub psa, zgodny z jego charakterem i zapotrzebowaniami.

Zwierzaki, które do nas trafiają, wszystkie są poddane pełnej praktyce weterynaryjnej, czyli każdy, który przychodzi jest dobrze oglądany, odbywa swoją kwarantannę, nie są wydawane zwierzaki od razu. One tu muszą posiedzieć sobie najpierw dwa tygodnie, w tym czasie są właśnie odrobaczane, odpchlone, szczepione na choroby wszelakie wirusowe, wściekliznę. Także osoba, która adoptuje, ma właściwie zwierzę już przygotowane. Włącznie z tym, że wszystkie dorosłe zwierzęta wychodzą już po zabiegu sterylizacji i kastracji, więc nie obarcza to już w żaden sposób finansowo przyszłego opiekuna – dodaje Lidia Salata.

Dni Otwarte we wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt od lat cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jesteśmy przygotowani na to, że będzie tłumnie, mamy nadzieję, że będzie dobra pogoda i że przyjedzie do nas bardzo dużo bardzo fajnych osób, które po prostu zechcą poznać schronisko, zechcą poznać naszą pracę i mamy nadzieję przygarnąć również zwierzaka – dodaje Aleksandra Cukier.

Jakie warunki trzeba spełniać do adopcji? Każda dorosła osoba, która ma dobre serce może, chęci, posiada warunki i odpowiednią ilość czasu może zostać właścicielem pupila. Pamiętajmy, że zwierzęta to nie zabawki. Adopcja to piękna sprawa, jednak musi to być decyzja odpowiedzialna i przemyślana, aby nasi czworonożni przyjaciele nie lądowali ponownie w schroniskach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy