42. Przegląd Piosenki Aktorskiej już w marcu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pod koniec marca w Teatrze Muzycznym Capitol odbędzie się jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w życiu kulturalnym Wrocławia. Będzie to 42. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Twórcy przeglądu zdradzili nam, co będzie jego osią w tej edycji.

W tym roku na 42. Przegląd Piosenki Aktorskiej zgłosiło się koło stu osób. Dwa najważniejsze wydarzenia: koncert finałowy i gala skupione będą wokół mężczyzn.

Nie ma takiego jednego idiomu, który obowiązuje przy tym festiwalu, natomiast pojawiły się pewnego rodzaju tendencje. Pojawił się dość silnie rozbudowany męski wątek, męska twórczość, męscy bohaterowie – mówi Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to szansa dla wielu młodych artystów, jednak najważniejsze jest to, jak się ją wykorzysta.

Patrząc między innymi na takie osobowości jak Ralph Kaminski, który mam wrażenie, został bardzo mocno uskrzydlony przez nagrodę Grand Prix w konkursie aktorskiej interpretacji piosenki kilka lat temu. Sprowokowało go to do stworzenia specjalnie na kolejny festiwal koncertu z piosenkami Kory. Widzimy, że jeśli jest to dobrze, fajnie, kreatywnie wykorzystane przez laureata, może go pchnąć w wyższe rejony – mówi Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to ogromne wydarzenie w programie Teatru Capitol.

Ciężko jest mi porównać każdą kolejną edycję Przeglądu Piosenki Aktorskiej do kolejnej premiery na Dużej Scenie. To są nieporównywalne rzeczy, bo się wiążą z zupełnie innym rodzajem przygotowań. Często zdarza się, że tak jak dzisiaj, jesteśmy na miesiąc przed 42. edycją festiwalu, a już często prowadzone są rozmowy z artystami, którzy mają wystąpić w przyszłym roku – mówi Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol.

Gośćmi z zagranicy będzie na przykład John Grant – Amerykanin, który zamieszkał na Islandii, czy Sarah McCoy – nowoorleanka, która osiadła w Paryżu.

To nie są artyści, którzy uprawiają muzykę popularną, dla rozrywki czystej i swobodnej. Są to artyści, którzy mają przekaz i którzy potrafią pociągnąć swoją myślą, swoją filozofią do jakiegoś działania, do rozwoju, dają szansę na to, żeby poczuć się lepszymi – mówi Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA.

42. PPA potrwa od 18 do 27 marca. Sprzedaż biletów rusza 19 lutego.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy