44. Przegląd Piosenki Aktorskiej w Capitolu. Jak wygląda program?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już 15 marca rozpocznie się 44. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. W tym roku organizatorzy przygotowali bogaty i nieco niestandardowy program. Tym razem wszystko rozpocznie się od uroczystej gali, która zazwyczaj zamykała Przegląd Piosenki Aktorskiej. Będzie to gala w reżyserii Jakuba Skrzywanka.

Będzie to spektakl przygotowany specjalnie na tę okoliczność. Spektakl się nazywa „Człowiek z papieru. Antyopera na kredyt” – mówi Cezary Studniak, dyrektor artystyczny 44. Przeglądu Piosenki Artystycznej we Wrocławiu.

15 marca dla widzów wystąpią również wyłonieni przez Radę Artystyczną PPA uczestnicy II etapu tegorocznej edycji Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

Bardzo budujące jest to, że aż 170 osób zgłosiło się do pierwszego etapu. Musieliśmy wydłużyć te przesłuchania, które odbędą się już za tydzień w Capitolu, do trzech dni. Tak że to jest zawsze bardzo ekscytujące oczekiwanie na to, kto z jakimi pomysłami w tym roku się pojawi – mówi Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Capitol, członek Rady Artystycznej PPA.

Konkurs pozwala młodym artystom pokazać swoje talenty i zrobić kolejny krok do rozwoju.

Ten konkurs da tyle, ile wykorzystają ci, którzy otrzymają te nagrody. Mamy przykłady osób, dla których to była wspaniała trampolina, tak jak na przykład Ralf Kamiński, Maciek Musiałowski i wielu innych – mówi Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Capitol, członek Rady Artystycznej PPA.

Tegoroczna edycja PPA potrwa do 24 marca. Na widzów czeka dużo koncertów i spektakli, z udziałem zarówno polskich, jak również zagranicznych artystów.

 – Będziemy mieli norweską formację Kaizers Orchestra, znakomitego wokalistę Bena Caplana, będziemy mieli również wspaniały spektakl z Brna „Hamlet on the Road” – mówi Cezary Studniak, dyrektor artystyczny 44. Przeglądu Piosenki Artystycznej we Wrocławiu.

Jest to takie połączenie i teatru ulicznego i cyrku, a także takiej dobrej czeskiej komedii. W kontrze do „Hamleta” mamy historię współczesną, która dzieje się tu i teraz, bardzo blisko nas. Jest to powieść o wojnie, ale z perspektywy kobiecych doświadczeń, czyli  „Matki. Pieśń na czas wojny”  w reżyserii Marty Górnickiej – mówi Agnieszka Szelega-Kolerska, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu.

Oczywiście bardzo gorąco zapraszam państwa na mój autorski spektakl „Instrukcję”. To jest spektakl Teatru Collegium Nobilium z Warszawy, czyli spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej. Trochę się zabawimy wszelkimi instrukcjami, poradnikami, tutorialami YouTube’owymi, ale najbardziej namawiam państwa na kibicowanie tym młodym artystom, którzy dopiero wchodzą w ten zawód – mówi Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Capitol, członek Rady Artystycznej PPA.

Sprzedaż biletów na wydarzenia w ramach 44. Edycji Przeglądu Piosenki Artystycznej we Wrocławiu ruszy już w najbliższą sobotę 10 lutego. Cały program można będzie znaleźć na stronie Przeglądu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy