5. edycja Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
26 lutego rozpoczęła się tegoroczna edycja Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora. Tym razem jest to już jubileuszowa 5. edycja.

W tym roku dla naszych wrocławskich seniorów odbędą się warsztaty aktorskie, jak co roku. Zwieńczeniem tego będzie produkcja naszego spektaklu, właściwie to będą takie etiudy teatralne, które wspólnie zrobimy. Oprócz tego mamy wiele spotkań, różnego rodzaju monodramy. Będzie między innymi Joanna Szczepkowska ze swoim znakomitym monodramem, właściwie monokomedią „Goła baba”. Później mamy Annę Seniuk, aktorkę znaną chociażby z kultowego serialu „Czterdziestolatek”. Ale też mnóstwo innych spotkań – mówi Stanisław Dzierniejko, Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora.

Nie zabraknie również spotkań ze Zbiegniewem Walerysiem, aktorem, który jest znany między innymi z filmu „Papusza”.

To będzie spotkanie ze Zbigniewem Walerysiem we wrocławskich szkołach średnich. Chcemy w ten sposób integrować środowisko młodych ludzi z seniorami i będziemy wspólnie pokazywać dla dwóch grup monodramy Zbyszka. Będzie też wiele innych wydarzeń, na które bardzo serdecznie zapraszam – mówi Stanisław Dzierniejko, Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora.

Jak zaznaczają organizatorzy, ta inicjatywa od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów w różnym przedziale wiekowym.

Jak ruszył parę ładnych lat temu pierwszy nabór, to byliśmy szczęśliwi. Myśleliśmy, że przyjdzie może kilka osób, a okazało się, że przyszło grubo ponad sto. Ten program z roku na rok nam się rozrasta. Nasi seniorzy po tych warsztatach, po tych ćwiczeniach później, jeszcze się realizują w takich krótkich filmach, w różnych prywatnych stacjach i mają też alternatywne źródło dochodu – mówi Agata Gwadera-Urlep, radna Rady Miasta Wrocławia.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy