50 drzew dla Ołtaszyna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W drugiej turze wyborów prezydencki Wrocław zanotował rekordową, ponad 73% frekwencję. Jak wcześniej zapowiadał prezydent Jacek Sutryk do osiedla z najwyższą frekwencją trafi 50 nowozasadzonych drzew. Które osiedle okazało się najbardziej demokratyczne?

Z naszych analiz wynika, że najwyższą frekwencję we Wrocławiu zanotowało osiedle Ołtaszyn. Blisko 83%, ton naprawdę imponujący wynik – mówi Patryk Załęczny z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. 

Z zasady na naszym osiedlu jest spora frekwencja. Tutaj dobrym przykładem są wybory parlamentarne, gdzie ta frekwencja również była wysoka. Teraz liczyliśmy na 85% i w jednym okręgu to się udało – dodaje  Przewodnicząca Zarządu Osiedla Ołatszyn. 

Zgodnie z zapowiedzą nowe drzewa juz wkrótce zakwitną na wrocławskim Ołtaszynie. Po rozstrzygnięciu konkursu przedstawiciele urzędu Miejskiego we Wrocławiu wspólnie z Radą Osiedla podejmą decyzję, o tym, gdzie pojawi się zieleń.

Na jesień na osiedlu Ołtaszyn pojawi się 50 nowych drzew, którym także zapewnimy nawadnianie – uzupełnia urzędnik. 

Duża zieleń, która ma się pojawić z pewnością się przyda. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy nie tylko wypełnili obywatelskim obowiązek, ale również pomogli wygrać zielony konkurs – podsumowuje Maciej Kucfir, Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Ołtaszyn. 

Osiedla, które również przekroczyły 80% frekwencję to Krzyki-Partynice, Jagodno, Wojszyce, Maślice oraz Oporów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy