50 drzew dla wrocławskiej demokracji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W pierwszej turze wyborów prezydenckich wrocław cieszył sie o wiele wieksza frekwencją niz pięć lat temu. aby w drugeij turze wrocławian przy urnach było jeszcze więcej prezydent wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział nagrodę.

Jesteśmy bardzo zadowolnie z tej frekwencji, do urn udało się około 70% wrocławian, czyli blisko pól miliona – móiw Patryk Załęczny z biura prasowego Urzędu Miejskego we Wrocławiu. 

W poprzednich wyborach prezydenckich frekwencja w stolicy Dolnego sląska nie przekoroczyła 55 procent. Aby w drugiej turze wrocławian przy urnach nie zabrakło prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział zieloną nagrodę dla osiedla z najwyższą frekwencją.

– Prezydent Jacek Sutryk wychodzi do mieszkańców z wyzwaniem wyborczym. W wypadku, gdy dwa osiedla będa miały identyczną frekwencje, wtedy będziemy się bezpośrednio kontaktować z radaami osiedla – dodaje urzednik. 

Urząd Miejski we Wrocławiu zapowiada, że drzewa po zasadzeniu będą na bieżąco pielęgnowane, a kwota, którą magistrat chce przeznaczyć na sadzonki to 100 tysięcy złotych. Zdaniem wrocławian każdy pomysł, który zwiększy miejską zieleń jest dobry. 

To jest 50 dodatkowych nasadzeń, to też nie będą małe drzewa. jedno drzew to koszt około dwóch tysięcy złotych. Chcemy, aby nasze miasto tętniło zielonym krajobrazem – podsumowuje urzędnik.

Druga tura wyborow prezydencki już 12 lipca.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy