500 chryzantem na Nadodrzu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Nadodrze zostało upstrzone kolorowymi chryzantemami. Kwiaty zdobiące okoliczne skwery rozkładane były przez członków stowarzyszenia Nowe Nadodrze oraz sąsiadów, którzy dbają o wizualne aspekty swojej okolicy.

Będziemy upiększać naszą wspaniałą dzielnice Nadodrze. Postaramy się zapatrzeć w te piękne kwitnące kwiaty każdy opuszczony, przyschnięty skwerek naszej dzielnicy – mówi Sylwia Semeniuk-Przymęcka.

Po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy najbardziej ucierpieli sprzedawcy kwiatów i zniczy, którzy zostali z ogromnymi ilościami towaru i roślin. Kwiaty zostały odkupione i przyozdobiły ulice miast. We Wrocławiu w wielu miejscach pojawiły się chryzantemy, teraz z pomocą mieszkańców przyozdobiły wrocławskie osiedle.

O akcji dowiedziałam się ze strony „Co tam na Nadodrzu?” i postanowiłam wspomóc tę piękną inicjatywę, dlatego tutaj dzisiaj jestem i pomagam dzielnie w układaniu kwiatków. Postanowiłam coś zrobić dla naszej społeczności i pomóc koleżankom w upiększaniu naszego pięknego Nadodrza – mówi Ula Pawłowska.

Wrocławskie Nadodrze zostało ukwiecone w ramach programu Agencji restrukturyzacji i Mienia Rolnego. Rośliny nie były wkopywane w ziemię, nie są wieloletnie, nie przetrwałyby zimy, taka była też sugestia Zieleni Miejskiej.

Akcja 511 Chryzantem zostało dodatkowo poszerzona o kolejne 1500 kwiatów, które trafiły na Bulwar Słoneczny.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy