57. edycja Jazzu nad Odrą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Prawdziwe święto muzyki jazzowej. 57. edycja Jazzu nad Odrą rozpocznie się 14 września. Po trudnym pandemicznym roku dla całego muzycznego świata, festiwal powróci do tradycyjnej formy w pełnej okazałości.

W 2020 roku musieliśmy zrobić taką bardzo symboliczną edycję. W tym roku wracamy do pełnego line-up, międzynarodowego. To cieszy nawet nas organizatorów, że możemy wrócić – mówi Daria Kubasiewicz, Strefa Kultury Wrocław.

Pierwotnie festiwal miał się zacząć 15 września. Organizatorzy przygotowali jednak niespodziankę.

Mamy jeszcze jeden dodatkowy koncert. Zaczynamy tak naprawdę 14 września. Mimo że oficjalnie festiwal trwa 15 do 19 września, to zaczniemy wcześniej specjalnym projektem. Będzie to Ladies first. Kobiet w harmonogramach festiwalu nadal jest mało, więc na specjalne zaproszenie Leszka Możdżera zagra Kasia Pietrzko Trio oraz Zawartko/ Piasecki ze swoją koncertową premiera najnowszej płyty – dodaje Daria Kubasiewicz, Strefa Kultury Wrocław.

15 września oficjalnie festiwal otworzy koncert Leszka Możdżera z laureatem zeszłorocznego konkursu na indywidualność jazzową – Marcinem Paterem Trio.

Świetna inicjatywa Leszka, który jako dyrektor artystyczny występuje po raz kolejny ze zwycięzcą naszego konkursu, jeśli oczywiście on także chce. Po tym koncercie zagra RYMDEN, który zastąpi nieobecnych GoGO Penguin. Oni odmówili udziału, bardzo nam szkoda, bo też długo na nich czekamy – dodaje Daria Kubasiewicz, Strefa Kultury Wrocław.

Zespół musiał zrezygnować ze względu na sprawy osobiste. Cały line-up, jak podkreślają organizatorzy, jest bardzo szeroki i różnorodny.

Błoto, Kuba Banaszek Quartet, to z kolei zaległy koncert za wygraną w 2019 rok. Oprócz tego czekamy jeszcze na Shai Maestro Quartet i Nubya’e Garcię, która jest zachwycająca młodą saksofonistką, DJką, kompozytorką. To na pewno będzie świetny koncert – dodaje Daria Kubasiewicz, Strefa Kultury Wrocław.

To tylko część artystów, którzy pojawią się na 57. edycji festiwalu. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

W przeróżnych cenach jak zwykle. Ceny są dopasowane dla każdego. Na każdy koncert można kupić bilety w trzech różnych cenach. Albo karnet na prawie cały festiwal – podsumowuje Daria Kubasiewicz, Strefa Kultury Wrocław.

Nie wszystkie koncerty są biletowane. Artystów, którzy pojawią się na scenie plenerowej przed Impartem, będzie można usłyszeć za darmo.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy