6. okazja do „Przewietrzenia się na Olimpijskim” z AWF Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już w sobotę 18 maja, po raz szósty na terenie wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędzie się festyn rekreacyjno-sportowy "Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław". Zaplanowanych w tym roku jest jeszcze więcej atrakcji niż w latach poprzednich.

Zapraszamy każdego, kto chciałby spędzić czas na świeżym powietrzu, aktywnie ruszając się, od najmłodszego do tych osób troszkę starszych i tych najstarszych. Dla każdego coś miłego. Wiele różnych dyscyplin. To nie jest rywalizacja tak, jak w sporcie. To jest po prostu uczestnictwo, spędzenie czasu zgodnie z naturą na pięknych naszych obiektach na terenie Stadionu Olimpijskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi rektor AWF Wrocław 6. Okazja do „przewietrzenia się na Olimpijskim” z AWF Wrocław prof. dr hab. Andrzej Rokita.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu działa również dla społeczności lokalnej i zbliżający się festyn ma również być tego wyrazem. To dzięki połączeniu siły i entuzjazmu studentów oraz wykładowców różnych kierunków, taka impreza może się odbyć.

Wszyscy razem jesteśmy w stanie coś fajnego stworzyć i przekazać fajną ofertę spędzania dobrego czasu, wypoczywając na świeżym powietrzu, a teren Stadionu Olimpijskiego jest do tego dedykowany, absolutnie – dodaje rektor prof. dr hab. Andrzej Rokita.

Festyn „Przewietrz się na Olimpijskim” to dobry moment dla kandydatów na studia, aby zapoznać się z ofertą dydaktyczną AWF.

Generalnie idea tego festynu od samego początku była taka, żeby pokazać Akademię Wychowania Fizycznego imienia Polskich Olimpijczyków taką, jaką ona faktycznie jest, czyli w odniesieniu do praktycznych rozwiązań, nie tylko do sportu, do rekreacji, do popularyzacji aktywnego i sportowego, bardziej bym powiedział zdrowego stylu życia – mówi współorganizator festynu, dr Ireneusz Cichy.

Oprócz rozgrywek zespołowych, jak chociażby piłka nożna, koszykówka lub siatkówka plażowa, po raz pierwszy odbędzie się też pokazowy mecz futbolu australijskiego. Otwarta będzie też pływalnia, na której będzie można przejść egzamin na kartę pływacką. Na basenie znajdzie się również miejsce dla amatorów żeglugi. Niewielka żaglówka typu Optimist zostanie spławiona pod dachem.

Już w ubiegłym roku mieliśmy wentylatory takie duże przemysłowe, w tym roku ma ich być więcej. Oczywiście to wszystko jest obarczone dużą dozą bezpieczeństwa. Mieści się ta niewielka żaglówka i żagiel pod dachem naszej pływalni – wyjaśnia dr Ireneusz Cichy.

Dla osób, które wolą wypoczywać mniej aktywnie, również znajdzie się zajęcie. Na scenie wystąpi dla nich między innymi Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” Akademii Wychowania Fizycznego, a pokazy wszystkich swoich sekcji zaprezentuje AZS AWF. Dla zgłodniałych będzie też wojskowa grochówka i stoiska ze zdrową żywnością.

Eko soki, zakwas chlebowy, zdrowe pieczywo, dżemy, powidła, to wszystko będą goście mogli znaleźć, czyli nie tylko coś dla ducha, nie tylko coś dla ciała, ale też dla naszego układu pokarmowego, żebyśmy mieli jakieś pozytywne nastawienie, opuszczając Stadion Olimpijski – dodaje dr Ireneusz Cichy.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 18 maja i potrwa od 10 do 14. Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz również

Często wystarczy jedynie przejść się po wrocławskich ulicach, aby w starych ścianach usłyszeć to metaforyczne echo dawnego Breslau. W Ossolineum przez najbliższe tygodnie będzie można jeszcze głębiej zanurzyć się w tym przedwojennym klimacie dzięki wystawie „Czas pochwycony”.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy