6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Poszerzenie pola lalki” pod takim hasłem odbędzie się 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci W Teatrze Lalek. Z tej okazji przygotowano dla najmłodszych uczestników aż 30 darmowych warsztatów oraz wiele spektakli z całej Polski.

W latach 2020-2021 Przegląd, ze względu na pandemię, trzeba było przekładać dwa razy. W tym roku nareszcie się udało i organizatorzy stworzyli bogaty program i bardzo szeroką ofertę darmowych warsztatów dla dzieci w każdym wieku.

Mamy w programie czternaście propozycji, z czego jedenaście to są prapremiery. Poza prapremierami mamy trzy spektakle, jeśli dobrze liczę, które są na podstawie tekstów już znanych, „Akademia Pana Kleksa” z Teatru Miniatur w Gdańsku, „13 bajek z królestwa Lailonii” z teatru w Wałbrzychu i spektakl – co uważam za ciekawostkę – na podstawie tekstu napisanego dla naszego teatru przez Malinę Prześlugę. Ten tekst został zrealizowany w Teatrze Animacji jako „Ja, Bałwan”, u nas jest grany jako „Może morze”. Osoby, które widziały ten spektakl u nas będą mogły przyjść i porównać dwie różne realizacje – mówi Maria Wojtyszko z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Ideą Przeglądu jest prezentowanie najciekawszych i najbardziej nowatorskich spektakli z teatrów w całej Polsce, a także z zagranicy.

To jest po pierwsze świetna przygoda dla dzieci, takich malutkich, a po drugie przygoda dla dzieci z rodzicami, bo wiadomo, że z takimi małymi dziećmi przychodzą mamy, tatusiowie albo opiekunowie i to jest takie wspólne przeżywanie czegoś, czego te dzieci nigdy wcześniej nie doświadczyły. To jest po prostu bardzo przyjemne i bardzo rozwijające wspólne spędzanie czasu – mówi Maria Wojtyszko z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Tytułowy nowy teatr sięga po współczesne, zaskakujące inscenizacje. Hasło tegorocznej edycji – „Poszerzenie pola lalki” oznacza połączenie teatru z różnymi dziedzinami życia, na przykład beatboxem, dźwiękiem, obrazem czy światłem. 

W 6. edycji Przeglądu w ramach Ogrodu Sztuk, czyli takiego dużego bloku warsztatowego pojawi się trzydzieści warsztatów, wszystkie są niebiletowane i również wszystkie są dla wszystkich grup wiekowych, od dzieci najmłodszych, które jeszcze nie chodzą po nastolatków. Warsztaty odbywają się każdego dnia Przeglądu i można je podzielić na takie trzy grupy. Ponieważ hasło tegorocznej edycji to „Poszerzanie pola lalki”, szukaliśmy takich prowadzących i takich warsztatów, które łączą Teatr Lalek z innymi dziedzinami sztuki – mówi Katarzyna Krajewska z Wrocławskiego Teatru Lalek.

6. Przegląd Nowego Teatru Dla Dzieci potrwa od 28 maja do 1 czerwca. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy