67. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W plebiscycie Przeglądu Sportowego zwyciężył Bartosz Zmarzlik. Na Dolnym Śląsku to pływanie zdeklasowało rywali. Tytuł sportowca roku 2019 w 67. Plebiscycie Gazety Wrocławskiej zdobyła Alicja Tchórz.

Juvenia Wrocław rozbiła pule nagród.  Przede wszystkim Alicja Tchórz sportowcem roku, Juvenia Wrocław drużyną roku, trenerem roku Grzegorz Widanka –  są takie lata. Tak jak kilka lat temu sporo tych nagród zdobyła Ślęza Wrocław tak teraz pływaczki Myślę, że słusznie, bo na przestrzeni całego roku pokazały równo formę – mówi Jakub Guder, redaktor Gazety Wrocławskiej.

2019 rok był dla Alicji Tchórch niezwykle udany. Na Mistrzostwach Europy w Glasgow wywalczyła brązowy medal na 50 metrów stylem grzbietowym. Pondato razem z Kornelią Fiedkiewicz, Dominika Sztanderą i Katarzyną Wasick zdobyły tytuł drużyny roku za pierwszy w polskiej hisotrii zsłoty medal  w sztafecie damskiej 4×50 metrów stylem zmiennym.

– Zwątpiłam, że znajdę się w tej najlepszej dziesiątce. Tutaj wygrana. Niesamowite emocje i satysfakcja – komentuje Alicja Tchórz, zwyciężczyni plebiscytu.

Dzieła dopełniła wygrana Grzegorza Widanki, który otrzymał tytuł trenera roku. Widanka na co dzień trenuje młode pływaczki w Juvenii Wrocław.

Ogromny szacunek dla niego, że jest w stanie z nami tyle wytrzymać – dodają złote medalistki z Glasgow.

Po sukcesach w 2019 roku przed pływaczkami najważniejsza impreza. 2020 jest rokiem olimpisjkim. W Tokio jak zwykle powalczą o najwyższe cele.

 – Przede wszystkim chcieliśbymy się jak największą drużyną Juvenii Wrocław zakwalifikować na te igrzyska. Miejmy nadzieję, że tak się stane. Tam będziemy celować oczywiście w rekordy życiowe, ale chodzi o to, żeby godnie reprezetnować Dolny Śląsk, Wrocław nasz klub i całą Polskę – podsumowuje Kornelia Fiedkiewicz, zawodniczka Juvenii Wrocław.

Plebiscyt od lat jest wspierany przez Urząd Marszałkowski.

To zawsz jest takie fajne podsumowanie całego roku. Możemy nagrodzić ciężką pracę sportowców. Bardzo się cieszę, że dziś zwyciężyło pływanie. Jest to niezywkle rozwojowa dyscyplina, dlatego ogromnie się cieszę  – kończy Michał Bobowiec, wicemarszałek Wojwództwa Dolnośląskiego.

7. Nocny Wrocław Półmaraton otrzymał miano imprezy roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy