671 obdarowanych osób w ramach akcji „Listy do św. Mikołaja”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ponad 670 osób z 5 różnych placówek Domów Pomocy Społecznej we Wrocławiu otrzymało prezenty w ramach akcji „Listy do św. Mikołaja”. Część prezentów trafiła do ośrodka znajdującego się przy ul. Okulickiego 2 we Wrocławiu. Mieliśmy okazje uczestniczyć w przekazywaniu tych darów. Zobaczmy jak mieszańcy tego ośrodka zareagowali na prezenty.

Na stałe w budynku DPS-u przy ul. Okulickiego 2 we Wrocławiu mieszka 24 podopiecznych. Są to osoby w różnym przedziale wiekowym – najmłodsza osoba ma 19 lat, a najstarsza 67. W ramach akcji „Listy do św. Mikołaja”, wolontariusze fundacji Veritas wraz ze św. Mikołajem przekazali im te rzeczy, o których marzyli na święta. W większości przypadków osoby te nie mają rodziny, więc taki gest pokazał im, że mimo wszystko ktoś o nich pamięta.

Dziękuję za wszystko, za paczkę. Będziemy zawsze pamiętać o was w modlitwie. Chociaż tyle, że mam misia to jestem zadowolona – mówi Bożena, mieszkanka DPS-u przy ul. Okulickiego.

Nazywam się Adam Skwerek, mam 19 lat i pozdrawiam wszystkich widzów telewizji Echo24. Nie jest to moje wymarzone miejsce, jako mój własny wymarzony dom, ale to nie ma znaczenia. Chodzi o to, żeby po prostu mieć dom – mówi Adam Skwerek, mieszkaniec DPS-u przy ul. Okulickiego.

Myślę, że dla mieszkańców jest to bardzo ważne, że w tym czasie świątecznym czują, że ktoś o nich pamięta, ktoś chcę ofiarować im prezent. I to tym bardziej jest niesamowite, że dostają coś, o czym marzą – mówi Emilia Doskocz, pielęgniarka.

Wolontariusze zaznaczają, że akcja ta spotkała się z dużym odzewem. W trakcie zbiórki darów paczki dla podopiecznych DPS-ów licznie spływały do siedziby fundacji.

Akcja „Listy do św. Mikołaja” powstała z tego względu, żeby osoby, które przebywają w Domach Pomocy Społecznej, które są samotne, poczuły ducha i magię świąt. Każdy miał inne marzenia i pragnienia, ale łącznie wspólnymi siłami udało nam się pomóc wszystkim podopiecznym w Domach Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że już po raz drugi udało nam się zorganizować taką wspaniałą inicjatywę. Ponieważ po raz pierwszy akcja ta odbyła się w zeszłym roku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się wesprzeć Domy Pomocy Społecznej – mówi Paweł Zabilski, fundacja Veritas.

Reszta prezentów została przekazana mieszkańcom DPS-u przy ul. Karmelkowej, ul. Mącznej, ul. Rędzińskiej oraz DPS-u przy ul. Kaletniczej we Wrocławiu.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy