7. bieg z Konstytucją w Kobierzycach. Ponad 600 uczestników na starcie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
7. edycja biegu z Konstytucją w Kobierzycach. Na starcie pojawili się najmłodsi i prawdziwi weterani tego biegu. Trasy na 5 i 10 km, a dla tych naprawdę najmłodszych na 340 metrów. Ogromne sportowe emocje i wspólne świętowanie tego ważnego dla nas wszystkich dnia.

– Było ciężko, 1350 metrów za mną. To nie był mój pierwszy raz, bardzo lubię biegać. Biegam od trzech lat – mówi Karolina Cieśla, uczestniczka 7. biegu z Konstytucją w Kobierzycach.

Bardzo fajnie, bardzo jesteśmy z niej dumni. Sport w życiu naszych dzieci jest bardzo ważny. Każdy coś innego, bo mamy piątkę dzieci. Najmłodszy jeszcze w wózku, ale mam nadzieję, że wkrótce dogoni rodzeństwo. To jest dla nas taki dzień, że zawsze jesteśmy razem w komplecie. Jesteśmy tutaj drugi raz i mam nadzieję, że nie ostatni – dodaje Katarzyna Cieśla, mama uczestniczki 7. biegu z Konstytucją w Kobierzycach.

Było dobrze, jestem zadowolony. To mój pierwszy medal biegowy.

Było fajnie, lubię biegać – mówią kolejni młodzi uczestnicy.

– Bardzo dumni z nich jesteśmy i trzymamy za nich kciuki, żeby dalej im się chciało. My oczywiście pomagamy organizacyjnie, a trenują i judo i pływanie i biegamy wszyscy razem – dodają Michał i Magda Skibińscy, rodzice uczestników 7. biegu z Konstytucją w Kobierzycach.

Z roku na rok przybywa chętnych uczestników. Tym razem na stracie stanęło ponad 600 biegaczy.

– Impreza dopisała, pogoda również – jak co roku. To jedna z form uczczenia tego święta, są różne formy, ale my wybraliśmy coś takiego – na sportowo – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Poza konkurencją biegową pojawiła się także nowość – nordic walking.  

– Jest tego dużo i to już 7. raz z rzędu. Pogoda idealna do biegania, trochę mniej do kibicowania. To też pokazuje, że ludzie powoli przyzwyczają się do tego wydarzenie i coraz chętniej w nim uczestniczą. Nie tylko ludzie z gminy, ale także z okolic, a to nas bardzo cieszy – dodaje Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

– Jesteśmy drugi albo trzeci raz, bardzo lubimy tu biegać. Trasa jest dobrze przygotowana. Jest trochę asfaltu, trochę żwiru, tak że jest różnorodnie. Dziś liczy się dobra zabawa – dodaje Mateusz Rostalski, uczestnik 7. biegu z Konstytucją w Kobierzycach.

Na starcie pojawiły się także wyjątkowe uczestniczki – Czujka i Emilka, które wystartowały razem z swoimi właścicielkami. Te z kolei zdradziły nam, że poprzez bieg chcą promować adopcję zwierząt.  

W Kobierzycach jesteśmy drugi raz, ja byłam parę lat temu. Jesteśmy z okolic Płocka i byliśmy niedaleko, pomyślałam, że nie można stracić takiej okazji i trzeba wystartować. Dziś biegniemy z piesakami, bo jesteśmy prozwierzęce, a dodatkowo promujemy adopcję. Panuje niestety nadal złe przekonanie co do zwierząt po adopcji. Nasze psiaki potwierdzają to, że warto adoptować, biegać i pokazywać im świat – podsumowuje Ewa Januszewska, uczestniczka 7. biegu z Konstytucją w Kobierzycach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy