70-letnia malarka inspiruje innych i tworzy warsztaty!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
70-letnia pani Elżbieta jak mówi - przebudziła się i zaczęła inspirować innych. Tworzy teraz warsztaty malarskie w ramach Mikrograntów, które organizuje Strefa Kultury Wrocław.

Znajdujemy się na warsztatach. Jak się maluje w tak pięknej okolicy, na wrocławskich Pawłowicach w plenerze?

– To jest przyjemność, to jest w zasadzie jedyny taki pałac we Wrocławiu i kiedyś byłam tutaj wcześniej, natomiast nie wpadłabym na to, żeby urządzić tutaj plener – mówi Joanna Tryba, uczestniczka warsztatów „Namaluj Pawłowice”.

Na taki pomysł wpadła seniorka Elżbieta, która realizuje teraz swoje marzenia i zachęca do malowania wrocławian.

– Zaczęłam malować i przyszedł taki czas, że chciałam, to uzewnętrznić. Od dziecka zawsze szkicowałam, rysowałam, dlatego postanowiłam w tym wieku się realizować i „zarażać” tą swoją pasją – mówi Elżbieta Niciak, organizatorka warsztatów.

W projekcie najważniejsza jest pasja, a nie wiek najlepszym tego przykładem jest 6-letnia Alisa z Białorusi.

– Załapała się na ten projekt, no i możemy podziwiać piękne dzieło – podkreśla Elżbieta Niciak.

– Jak się maluje?

– Dobrze – odpowiedziała 6-letnia Alisa z Białorusi.

Malować każdy może i potwierdza to seniorka z Wrocławia.

– Poczułam wenę, żeby coś zrobić, coś namalować, żeby wyjść do ludzi, na łono natury, tak jak tutaj, jest pięknie. Żeby nie siedzieć w domu – zaznacza Elżbieta Łaciak, jedna z uczestniczek.

Dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu uczestnicy warsztatów mieli okazję malować plenerze, co było nie lada wyzwaniem.

– Malowaliśmy do tej pory ze zdjęć, ale to jest niczym, jeżeli chodzi też o trudność, jeżeli nie jesteśmy w stanie przyłożyć kartki papieru do płótna i malować. Dlatego ja się bardzo cieszę – dodaje Joanna Tryba, uczestniczka.

– Jesteśmy na terenie tego pięknego parku, który kiedyś należał do rodziny Kornów, która miała tutaj tokarnię oraz firmę budowlaną, która odkryła w Zakrzowie grobowce – dodaje Elżbieta Niciak.

Efektem artystycznych spotkań będzie wernisaż prac, czyli finał projektu, który odbędzie się w tę sobotę o godz. 17.

– Organizowany będzie na terenie osiedla Pawłowice, ale już przy jeziorze i będzie tam wernisaż, czyli pokaz tych prac, które tutaj robimy. Pojawi się również orkiestra, więc obchody będą huczne – zaznacza Elżbieta Niciak.

Projekt został zrealizowany w ramach 25. edycji Mikrograntów. Jak się okazuję inspirować innych można w każdym wieku.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy