12. edycja Biegu Tropem Wilczym w Wałbrzychu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
3 marca, przy wsparciu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, w Wałbrzychu odbył się dwunasty już Bieg Tropem Wilczym.

Na zawodników czekały dwie trasy. Krótsza na dystansie 1963 metrów symbolizującym datę schwytania i śmierci ostatniego żołnierza wyklętego i dłuższa o długości 5 km. Fragment trasy przebiegał m.in. przez park Jana III Sobieskiego, gdzie uczestnicy musieli uważać na przeszkody terenowe.

– Bieg Tropem Wilczym upamiętnia nam wielką odwagę i poświęcenie Żołnierzy Wyklętych. Bardzo mocno nam zależy na tym, żeby łączyć i animować wszelkiego rodzaju działania i wydarzenia patriotyczne, łącząc je z wydarzeniami sportowymi. Cieszę się, że możemy po raz kolejny uczestniczyć w tym wspaniałym święcie i oczywiście oczekujemy, że coraz to większa grupa ludzi będzie uczestniczyła – mówi Waldemar Brykalski, wiceprezes WSSE.

– Tutaj aktualnie jest to szósty raz już. Po pierwsze sport, propagowanie sportu wśród młodzieży, dzieci oraz dorosłych. Po drugie szczytny cel, Bieg Tropem Wilczym, Żołnierzy Wyklętych –wyjaśnia Damian, uczestnik biegu.

– Warto o tym pamiętać, warto o tym czytać. To jest bardzo fajna lokalna impreza, tak że mówię, żal byłoby nie wziąć w niej udziału uzupełnia Alicja, członkini grupy biegowej Predators Wałbrzych.

Pomimo zmiennej, marcowej aury, frekwencja, jak i pogoda dopisały. Organizator rozdał wszystkie 700 pakietów startowych. Jest to znaczący wzrost względem lat ubiegłych. Jak wspomina Waldemar Brykalski, wiceprezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w 2013 roku na starcie biegu pojawiło się około 50 osób.

– Gdybyśmy wiedzieli, że będzie większa grupa osób, pewnie bylibyśmy na to przygotowani. Oczywiście weźmiemy to pod uwagę i w przyszłym roku przygotujemy pakiety startowe dla ponad tysięcznej grupy osób dodaje Waldemar Brykalski.

Oprócz 500 pakietów startowych dla dorosłych, dodatkowe 200 przeznaczono dla najmłodszych, którzy biegli na specjalnej, skróconej trasie. 

– Bardzo nam zależy na tym, żeby to właśnie dzieci najbardziej zyskały na tym, aby po pierwsze się aktywizować, brać te początki, dobre początki zarówno uczestniczenia w przedsięwzięciach sportowych, poprawiania swojej kondycji fizycznej, ale żeby rosły później w takim duchu powiedzmy sobie nie tylko wysportowania, ale też takiego udziału i uczestniczenia w patriotycznych wydarzeniach dodaje wiceprezes WSSE.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy