75 drzew na 75-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy w Trzebnicy, gdzie z okazji 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego zostanie posadzonych 75 drzew.

Pomysłodawcami akcji byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy.

– Pomysł podsunęła nam nasza opiekunka – pani Bogusia, która zebrała nas wszystkich razem i powiedziała, że fajnie byłoby coś zrobić dla nas wszystkich z okazji dość dużej rocznicy naszej szkoły – mówi Alicja Marcisz, organizatorka akcji, uczennica LO w Trzebnicy.

– Młodzież wyraźnie nam sygnalizuje, że o planetę i środowisko trzeba dbać. Ta inicjatywa, z którą przyszła młodzież z liceum spotkała się z akceptacją i radością ze strony burmistrza. Dlatego przystąpiliśmy do akcji, pomagając młodzieży przy zakupie drzewek i wyznaczeniu miejsca do ich posadzenia – podkreśla Krystyna Haładaj, zastępca burmistrza gminy Trzebnica.

– Jest coraz mniej terenów zielonych, dlatego cieszymy się że tych drzew jest jak najwięcej. Na ulicy Czereśniowej mamy 20 drzew, mamy też kilka pod starostwem, obok szpitala i pod naszą szkołą – dodaje Alicja Marcisz, organizatorka akcji, uczennica LO w Trzebnicy.

Młodzież myśli o przyszłości. W ramach działań zasadzono platany, a także klony i inne drzewa.

– Akcja fajna, wpisuje się też w cykl corocznych nasadzeń gminnych. Staramy się co roku posadzić od kilku do kilkunastu drzew na terenie nie tylko miasta, ale i gminy – podkreśla Szczepan Gurboda, naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska gminy Trzebnica.

Akcja ma przypominać, jak ważne jest środowisko, i jak drzewa są niezbędne do życia.

– Nie boją się, kopią dziury, sadzą drzewka. Drzewa są specjalne, zakupione z bryłą korzeniową, zresztą dosyć ciężką. W dwójkę, trójkę trzeba drzewko przeciągnąć do wykopanej dziury, żeby je zasadzić. Wszystko to, aby tutaj w przyszłości powstał piękny park z drzewami. Teren rekreacyjny, który będzie służył wszystkim mieszkańcom gminy Trzebnica – mówi Szczepan Gurboda, naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska gminy Trzebnica.

Drzewa zostały nasadzone także na terenie samego liceum, oraz w pobliżu siłowni plenerowej w Trzebnicy. W sumie w ramach akcji posadzone zostanie nie 75 drzew, a nawet 100.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy